Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Atalay Filiz İzmir'de yakalandı

12.06.2016 12:49
3 kişiyi öldüren seri katil Atalay Filiz, İzmir’de düzenlenen nefes kesen operasyonla yakalandı.

İstanbul ve Ankara'daki 3 cinayetin zanlısı olarak aranan Atalay Filiz, İzmir'in Menderes ilçesinde yakalandı.

Menderes İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Atalay Filiz'e benzeyen kişinin, Menderes ilçesinden İzmir yönüne giden yolcu minibüsüne bindiği yönündeki ihbar üzerine çalışma başlattı.

MİNİBÜSTE YAKALANDI

Menderes İlçe Emniyet Müdürlüğü yakınında minibüsü durduran ekipler, araçtaki Atalay Filiz'e benzeyen sırt çantalı kişiyi, kimlik tespiti ve parmak izi işlemleri için emniyete götürdü.

Yapılan incelemede şüphelinin 3 cinayetin zanlısı olarak aranan Atalay Filiz olduğu tespit edildi.

ÜZERİNDEN YÜKSEK MİKTARDA NAKİT ÇIKTI

Filiz'in üzerinde 10 bin lira ve 3 bin avro civarında nakit para, sahte kimlikler ele geçirildi.

Atalay Filiz İzmir'de yakalandı
Atalay Filiz’in ilk fotoğrafı

VATANDAŞIN DUYARLILIĞI YAKALATTI

Menderes ilçesinin sahil beldesi Özdere'de saklanan Atalay Filiz'in tanınma riskinin artması üzerine yer değiştirmeye karar verdiği, yolcu taşımacılığı yapan minibüse bindiği, bu sırada bir vatandaşın simasını aranan "seri katile" benzeterek, durumu polise bildirdiği öğrenildi.

Vatandaşın Filiz'in yolda minibüs değiştirdiği yönünde bilgi vermesi üzerine polisin güzergahta önlem alarak aracı durdurduğu, şüpheliyi yakaladığı belirtildi.

İHBARCI ÖDÜLLENDİRİLECEK

Uzunkaya ihbarcı vatandaşın ödüllendireleceğini açıkladı.

ÜZERİNDEN BIÇAKLAR ÇIKTI

Müdür Uzunkaya; seri katil Atalay Filiz’in üzerinde çıkanları ise şöyle sıraladı
“Kendi adına düzenlenmiş ama süresi geçmiş bir pasaport ve gerçek kimliği, 4 adet kendi resmiyle yapılmış sahte kimlik, değişik resimlerle yapılmış 3 adet sahte kimlik, 14 adet açık aktif kredi ve banka kartları, 2 adet büyük avcı bıçağı, biber gazı, 10 bin Türk Lirası ve 3 bin 500 avro para”

PANSİYONDA VE PARKLARDA KALMIŞ

Filiz'in yakalanmasının ardından nerede saklandığının sorularına, Özdere'de 2 gün turist olarak pansiyonda konakladığını, hakkındaki haberler nedeniyle tanınma riskinin artması üzerine pansiyondan ayrılarak ıssız parklarda, yerleşim yerlerinin dışındaki alanlarda kaldığını anlattığı öğrenildi.

O BAVULLARDA KİTAP VARMIŞ

Müdür Uzunmaya güvenlik kameralarına da yansıyan bavullarda ise şahsın bir takım günlük eşyasının ve kitaplarının olduğunu söylediğini daha sonra ise bunları attığını söylediğini açıkladı.

Bu haber toplam 1686 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri