Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Atalay Filiz Yakalandı

12.06.2016 11:03
İstanbul ve Ankara'da öldürülen 3 ikişinin katil zanlısı ve 1 kayıp şahsın şüphelisi Atalay Filiz, İzmir'in Menderes ilçesinde yakalandı.

Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, Atalay Filiz'in, Menderes'e bağlı eski belde Gümüldür'den bindiği Gümüldür- İzmir dolmuşunda bir yolcunun kendisini tanıyıp polise ihbar etmesi sonucu, olayı fark edip değiştirdiği dolmuşta yakalandığını söyledi.

DHA'da yer alan habere göre, Soylu, şunları söyledi:

"Seri katil zanlısı Atalay Filiz, Gümüldür'den İzmir'e gelmek üzere dolmuşa binmiş. Dolmuştaki bir vatandaş kendisini tanımış ve polise ihbar etmiş. Bunun üzerine vatandaşın kendisini tanıdığından şüphelenen Atalay Filiz, hemen dolmuştan inmiş ve Bulgurca dolmuşuna binmiş. Menderes ilçe merkezinde emniyet güçleri Bulgurca dolmuşunu durdurarak, yakalamış. Biz belediye olarak temizlik işleri, park ve bahçeler biriminde çalışan personelimizi bu konuda uyarmıştık. Çünkü personelimiz sürekli halkın içinde geziyor. Emniyet birimlerimizi kutluyorum. İhbarı dikkat alarak titiz bir çalışma yürütmüşler. Milletimize geçmiş olsun."

Filiz'in İzmir'de en son görüldüğü 31 Mayıs tarihinden beri Özdere'de arazide yaşadığı öğrenildi. Filiz ilk ifadesinde göçmenlerle birlikte Yunanistan'a geçmeye çalıştığını ancak bunu başaramayınca yeniden Menderes'e dönmek için yola çıktığını söylediği öğrenildi. 

İLK İFADESİNDE KURBAĞA YİYEREK YAŞADIĞINI SÖYLEDİ, ÜZERİNDEN 4 SAHTE KİMLİK VE 3 EHLİYET ÇIKTI!

3 kişinin katıl zanlısı, ilk ifadesinde, çevredeki bitkileri ve kurbağa yiyerek yaşadığını söyledi. Bu arada Filiz'in üzerinde sahte 4 nüfus cüzdanı ve 3 ehliyetin bulunduğu da belirtildi.

Yakalanan Atalay Filiz'in son görüntüsü
 
Yakalanan Atalay Filiz'in son görüntüsüYakalanan Atalay Filiz'in ilçe emniyet müdürlüğünde gözaltında tutulduğu belirtildi. Filiz, buradaki işlemlerinin ardından İstanbul'a sevk edilecek. 

 

Bu haber toplam 1474 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri