Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Atatürk Havalimanı'nda Rezalet!

28.12.2010 00:00
Atatürk Havalimanı'nda personelin, Noel şapkası takarak hizmet verme planı krize neden oldu. Bazı personelin 'kötü durduğu gerekçesiyle' şapka takmak istememesi üzerine yöneticilerden, işten çıkarılma ikazı aldıkları öğrenildi.

Atatürk Havalimanı'nda personelin, Noel şapkası takarak hizmet verme planı krize neden oldu. Bazı personelin 'kötü durduğu gerekçesiyle' şapka takmak istememesi üzerine yöneticilerden, işten çıkarılma ikazı aldıkları öğrenildi.

Alınan bilgiye göre; TAV İşletme Hizmetleri Genel Müdürü Eda Bildiricioğlu tarafından; TAV Pasaport, yolcu operasyon hizmetleri, CIP Servisi veren Primeclass birimlerinde çalışan 150 kadar personele yılbaşı öncesi Noel şapkası takma talimatı verildi. Çalışanların bir kısmı, elbiselerin üzerinde kötü duracağı gerekçesiyle itiraz etti. Ancak bir süre sonra yönetimden, şapka takma zorunluluğu olduğu aksi halde sözleşmelerinin fesh edileceği uyarısı geldi.

TAV'ın yolcu ile muhatap olan personeli bugünden başlayıp 31 Aralık tarihine kadar havalimanında Noel şapkalı hizmete başladı. Sabah 07.00 ile saat 16.00 arasında çalışanlar, zorunlu olarak şapkaları takacak.

TAKIM ELBİSE ÜZERİNDE NOEL ŞAPKASI

Dış hatlar terminali içinde takım elbise üzerine Noel şapkası takan kimi çalışanlar, kameraların kendilerini çekmesinden rahatsız oldu. TAV Pasaport standından duran görevliler, sorun olmadığını ancak başka şansları olmadığını ifade etti. Başka bir görevli de "şapkalar kriz çıkarmış" sorusuna "Evet çok kütü durduğu için" karşılığını verdi.

Bu arada şapka takmak istemeyenlerden bazılarının ağladığı belirtildi.

TAV'dan Noel şapkası açıklaması

Atatürk Havalimanı'nda yolculara yönelik çalışan personelin Noel şapkası takmaları yönündeki uygulamaya ilişkin açıklama yapan TAV İşletme Hizmetleri, şapkayı takmamaları halinde personele iş akdinin feshine yönelik herhangi bir uyarı yapmadıklarını ileri sürdü.

İlgili birim, "Noel şapkası Atatürk Havalimanı'nda kriz yaşattı" şeklinde çıkan haberler üzerine açıklama yaptı. Gazetecilere gönderilen yazıda, "İstanbul Atatürk Havalimanı, uluslararası bir havalimanı niteliğinde olup 55 ülkeden gelen misafirleri terminallerde ağırlamaktadır.

Yılbaşı kutlamaları çerçevesinde havalimanımızı ziyaret eden birçok yabancı misafirimizin bu özel gününde sabit bazı noktalarda özel kıyafetle karşılama uygulaması gerçekleştirilmiştir.

Bununla birlikte, söz konusu uygulamaya istinaden personelin iş akdinin feshine yönelik herhangi bir uyarıda da bulunulmamıştır." denildi.

CİHAN
 

Bu haber toplam 4912 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri