Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Atatürk'e hakaret !

27.12.2010 11:02
Atatürk'ün Ankara'ya Gelişi'nin 91. yıl dönümünde alışveriş merkezi ziyaret ettirildi.
Posta gazetesinin haberine göre; makyajla Atatürk'e benzetilmeye çalışılan bir oyuncualışverişmerkezinin önüne serilen kırmızı halıda yürüyüp halkı selamladı. Vatandaş ilkokul müsameresini andıran gösteride Atatürk'ün kullanılmasına ve bu yolla müşteri toplanmasına tepki gösterdi.

Görenlere 'pes' dedirtti""

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Atatürk, 27 Aralık 1919'da Ankara'ya gelmişti. Kurtuluş Savaşı'nın en iyi Ankara'dan yönetileceği inancındaydı. 4 ay sonra TBMM kuruldu ve Milli Mücadele'nin merkeziAnkaraoldu. Cumhuriyet tarihinin bu önemli olayının 91. yıl dönümü nedeniyle Ankara'da çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

"Hiçbir şey uygun değil"

Makyajla Atatürk'e benzetilmeye çalışılan tiyatro oyuncusu Mete Durukan alışveriş merkezini ziyaret etti. Kırmızı halıda yürüyüp halkı selamladı. Sözde Atatürk'ü, 91 yıl önce gerçek Atatürk'ün Ankara'ya gelişinde olduğu gibi seğmenler karşıladı.

Ancak sözde Atatürk'ün üzerindeki kıyafet dönemin kıyafeti değildi. Görünüşü, 1919'daki Atatürk'e hiç benzemiyordu. O dönemde şapka da yoktu. Atatürk'ün Ankara'ya gelişi canlandırılmaya çalışılmıştı ama ilkokul müsameresinden öteye geçilemedi.
 

Bu haber toplam 1434 defa okunmuştur

Etiket(ler): ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri