Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Atatürk Havalimanı, camisine kavuşuyor

28.03.2012 19:11
Atatürk Havalimanı'nda, mescitlerin ve eski caminin yetersiz kalması üzerine yeniden inşa edilen 'Atatürk Havalimanı Camii', 3 ay sonra ibadete açılacak
Atatürk Havalimanı'nda, mescitlerin ve eski caminin yetersiz kalması üzerine yeniden inşa edilen 'Atatürk Havalimanı Camii', 3 ay sonra ibadete açılacak. Selçuklu mimarisi tarzında yapılan camide, 2 bin kişi aynı anda ibadet edebilecek. 
 
Günde ortalama 90 bin yolcunun geçtiği, 35 bin personelin görev yaptığı Atatürk Havalimanı, artık büyük bir ibadethaneye kavuşuyor. Temel atılmasının üzerinden 7 ay geçmesine rağmen cami inşaatının yüzde 80'i tamamlandı. Selçuklu mimarisi tarzındaki caminin minaresi de yükseldi. 
 
Atatürk Havalimanı Camii İmamı Mustafa Coşkun, caminin iç tezyinatı, şadırvanı ve gasilhanesinin yapımı için çalışmaların devam ettiğini söyledi. Caminin yaklaşık üç ay sonra tamamen inşa edilerek ibadete açılacağını kaydeden Coşkun, “Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifi'nin yakınındaki cami, 2,5 katlı olacak. Camide aynı anda 2 bin kişi ibadet edebilecek. Bu sayede havalimanındaki mescitler yetersiz kaldığı için kısıtlı öğle tatilinde Şirinevler ve civarındaki camilere gitmek zorunda kalan personel de gönül rahatlığıyla ibadetlerini yapabilecek.” dedi.
Bu haber toplam 2084 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri