Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Atatürk posterini indiren CHP'li vekil itiraf etti

07.02.2016 23:46
Aylin Nazlıaka'nın isim vermediği için disiplin kuruluna sevk edildiği Atatürk posteri olayında, posteri indiren vekil itirafta bulundu.

CHP'yi sarsan "Atatürk portresini indiren milletvekili" skandalı neticesinde bugün toplanan Parti Meclisi, isim vermeyen Aylin Nazlıaka'nın disiplin kuruluna sevk edilmesinde karar kıldı.

POSTERİ İNDİREN VEKİL İTİRAF ETTİ

Habertürk'ün edindiği bilgiye göre; CHP Ankara Milletvekili Necati Yılmaz, Aylin Nazlıaka parti meclisi toplantısının yapıldığı salondan çıktıktan sonra söz aldı. İddia edilen olayda adı geçen kişinin kendisi olduğunu söyledi. O gün Nazlıaka odasına geldiğinde ve çıktıktan sonra olanları dakika dakika anlattı.

Atatürk posterini indiren CHP'li vekil itiraf etti

"AYLİN HANIM YÜZLEŞMEDİ"

PM Üyelerinin verdiği bilgiye göre; üyeleri tatmin edici bir açıklama yaptı. Bu açıklama üzerine bir PM üyesi, Genel Başkan Kılıçdaroğlu'na "Aylin Hanım'ın size verdiği isim Necati Yılmaz mıydı?" diye sordu. Kılıçdaroğlu da "Evet, ancak Aylin Hanım bizim yüzleştirme davetimize icabet etmedi, ortada bir kanıt yok" dedi.

NECATİ YILMAZ FOTORAFLARI GÖSTERDİ

Necati Yılmaz, kürsüden o gün kendisini ziyarete gelenlerin isimlerinin polisteki kaydını, o gün odada çekilen fotoğrafları gösterdi. Yılmaz'ın Meclis personelinden de"Duvara monteli resim üzerinde işlem yapılmamıştır" belgesi aldığı öğrenildi.

Bu haber toplam 2346 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri