Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Atatürk sloganı Demirağ'a sahne terk ettirdi

24.12.2012 14:48
Tarık Akan, Edip Akbayram, Ataol Behramoğlu gibi isimlerin katıldığı etkinliğa sanatçı Melike Demirağ'ın protestosu damgasını vurdu. Slogan atanlara bir ricada bulunan Demirağ'ın ricası kabul görmeyince olanlar oldu.

Sanatçılar Girişimi, "Reddediyoruz/Ferman Padişahın Ülke Bizimdir" sloganıyla Bostancı Gösteri Merkezi'nde Büyük Buluşma isimli bir etkinlik düzenledi. Düzenlenen etkinliğe CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ve bazı sanatçılar da katıldı. 

Sanatçı Melike Demirağ da gecede 'Arkadaş' şarkısını söyledi. Melike Demirağ konuşması sırasında slogan atılması üzerine "Aman lütfen şarkı sırasında slogan atmayalım" diyerek ricada bulundu.

"PROVOKASYONA GELMEM"

Ancak etkinliğe katılanlar Demirağ şarkı söylediği sırada "Mustafa Kemal'in askerleriyiz" şeklinde slogan atmaya devam edince, "Arkadaşlar lütfen slogan atılmasın. Ben gittikten sonra slogan atabilirsiniz. İşte böyle yaparsanız dengeleri bozuyorsunuz yapmayın lütfen. Arkadaşlar provokasyona gelmem. Slogan atmayın. Sevmiyorum ben sahnede slogan atılmasını. Ne kadar çabuk kavga edebiliyorsunuz" ifadelerini kullandı. "Mustafa Kemal'in Askerleriyiz" sloganlarının atılmasına devam edilmesi üzerine Demirağ, Ahmet Kaya'nın "Vay Aman" şarkısını söyleyerek devam etti.

SAHNEYİ TERK ETTİ

Demirağ da, "Şarkı sırasında slogan istemediğimi belirtmiştim" diyerek slogan atanlara tepki gösterdi. Yaptığı ikaz üzerine yuhalanan sanatçı, sinirlenerek şarkısını yarıda kesti ve sahneyi terk etti.

Bu haber toplam 8716 defa okunmuştur
aşkım
muhammed özkan
vallahi aynı ben farkı yok...1
28 Temmuz 2013 Pazar 12:01
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri