Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ankara’dan ATCOM’a Ziyaret

18.02.2012 05:51
Amerikan Türk Ticaret Odası (ATCOM) TBMM, Milli Eğitim Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı yetkililerinden oluşan Ankara heyetini Cherry Hill, New Jersey’deki genel merkezinde konuk etti.

Amerikan Türk Ticaret Odası (ATCOM) TBMM, Milli Eğitim Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı yetkililerinden oluşan Ankara heyetini Cherry Hill, New Jersey’deki genel merkezinde konuk etti.

 

 

Aralarında Artvin Milletvekili ve TBMM Milli Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Komisyonu Üyesi Dr. İsrafil Kışla, Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürü Prof. Dr. İrfan Aycan, T.C. Washington Büyükelçiliği Sosyal ve Din Hizmetleri Müşaviri Dr. Yaşar Çolak, New York Başkonsolosluğu Sosyal ve Din Hizmetleri Ataşesi Süleyman Duman, İlim Yayma Cemiyeti, Türkiye ve Amerika’dan eğitim ve kanaat önderlerinin bulunduğu heyeti ATCOM Başkanı Prof. Dr. İhsan Işık, Başkan Yardımcıları Ramazan Küçük ve İbrahim Yıldız ağırladı.

 

 

Amerika’da kültür ve eğitim çalışmaları konusunda alan ziyaretleri yapan heyet, ATCOM hakkında yakından bilgi aldı ve ileriye yönelik eğitim çalışmaları konusunda fikir alış verişinde bulundu. Prof. Aycan, Milli Eğitim Bakanlığı olarak, yurt dışındaki Türkler konusunda çok duyarlı olduklarını ve eğitim, kültür ve sosyal ihtiyaçları bağlamında projeler geliştirmek istediklerini bildirdi. Artvin Milletvekili Dr. Kışla ise, hayatının eğitime hizmetle ve okul kurmakla geçtiğini ve şu an mecliste meaisinin bu alanın makro sorunlarıyla ilgilenmekle geçtiğini kaydetti.

 

 

ATCOM Başkanı Prof. Dr. İhsan Işık da görüşmede Türkiye’nin dışardaki Türkler konusundaki artan hassasiyetlerinden dolayı ziyadesiyle memnun olduklarını ifade etti ve Türkiye tekrar küresel bir güç olacaksa bu içerideki ve dışarıdaki Türklerin ortak gayretleriyle gerçekleşeceğini vurguladı.

 

Emre Gürel, Cherry Hill, New Jersey, ABD

 

Kaynak:
Bu haber toplam 2504 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri