Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ateş açmamış erleri ayıracağız

24.07.2016 01:40
Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Harun Kodalak, "Halka ateş açmamış, halkın üzerine askeri araç sürmemiş askerleri hızla ayıklayacağız" dedi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Harun Kodalak, FETÖ'nün darbe girişiminin ardından Başsavcılık tarafından başlatılan soruşturmaya ilişkin bilgi verdi.

"SERBEST BIRAKILAN 1200 KİŞİ SADECE ER"
Olaylar başladığı andan itibaren düne kadar ilk etapta olaya karışmamış bin 200 kişinin serbest bırakıldığını kaydeden Kodalak, "Şu anda sayısını bilemediğim kadar epeyce bir erimiz gözaltında ya da tutuklu. Serbest bırakılan bin 200 kişi sadece er." şeklinde konuştu.

"HALKA ATEŞ AÇMAMIŞ ERLERİ HIZLA AYIKLAYACAĞIZ"
Başsavcı Kodalak, rütbeli askerlerin serbest bırakılmadığına dikkati çekerek, şunları söyledi:

"Neyin ne olduğunu anlayamamış, bilememiş, neye alet olduğunu bilememiş erlerden bahsediyoruz. Büyük bir kısmı tutuklu ama onları da hızla ayıracağız, ayıklayacağız. Halka ateş açmamış, halkın üzerine askeri araç sürmemiş, ne olduğunu bilememiş erleri hızla ayıklacağız. O hainlerin Ergenekon, Balyoz soruşturmalarında yaptıkları gibi, masum olan askerleri de tabii ki katmayacağız. Bizim soruşturmamız onlarınkine benzemeyecek. Adil davranacağız. Biz devletin savcılarıyız, onlar örgütün hakim, savcıları idi"

Bu haber toplam 1066 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri