Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Arda Turan'dan olay yaratacak sözler

18.07.2012 11:19
Atletico Madrid'in yıldızı Arda Turan, Gençlik ve Spor Dergisi'ne konuştu. Türk taraftarların futboldan anlamadığını savunan Arda Turan, İspanyollar'ı övdü.

Arda “ İspanya 'da futboldan çok iyi anlayan bir seyirci var. Buraya gelirken kötü mücadele etmeyeceğime dair söz vermiştim. Sözümü tuttum. Günümde olmasam da hep mücadele ettim. Zaten insanlara ancak bunun sözünü verirsiniz. Fakat biz futbolu çok seviyoruz ama çoğu taraftar futboldan anlamıyor” ifadelerini kullandı.

Manisa 'yı unutamadı

Türk futbolculara ilk fırsatta Avrupa 'ya gelmelerini öğütleyen yıldız futbolcu “Gelsinler. Hiç durmadan gelsinler. Gelip görsünler. İlla Atletico Madrid , Barcelona , Real Madrid olması gerekmez” dedi. Futbol hayatının kırılma noktasını 2005-06 sezonunda Manisaspor 'a kiralanması olarak niteleyen Arda “O sıralar Galatasaray 'da yıllık 180 bin alıyordum. Ersun Hoca (Yanal) 35 bin lira ve 2 bin 500 lira maaşla beni istedi. Anlaştık. Kayseri Erciyes 'i çalıştıran Bülent abi (Korkmaz) aradı. Daha fazla para teklif etti. Ona Ersun hocaya söz verdiğimi söyledim. Anlayışla karşıladı. Ben sözümün eri olmayı Arif, Bülent, Okan ağabeylerden öğrendim” şeklinde konuştu.

25 yaşındaki futbolcu, Altıntepsi Makelspor 'dan Aslan 'a 2000 yılında transfer oldu. Toplam 6 sezon boyunca Sarı-Kırmızılıların as kadrosunda yer aldı. 2005-06 sezonunu kiralık olarak Manisa 'da geçirdi. Yetenekli oyuncu, Türkiye Milli Takımı ile 56 maça çıkıp 12 defa golle buluştu.

Bu haber toplam 2626 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri