Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Paraları uçak yapıp camdan attı

31.05.2012 11:20
Rus milyarder paraları uçak yapıp camdan attı.

Rus Milyarder öyle tuhaf bir eğlence buldu ki kendine. Paraları uçak yapıp otel camından attı, halk o paralar için birbirini ezdi.

Rusya 'nın facebook 'u VKontakte 'nin kurucusu Pavel Durov (27) St. Petersburg kentini karıştırdı.

Milyoner haftasonu sıkılınca kentin göbeğindeki ofisinin penceresinden banknotları uçak şekline getirerek uçurmaya karar verdi.

Durov ve arkadaşları 5 bin rublelik (282 TL) banknotların yaklaşık 10 adedini pencereden aşağıya fırlattı.

Kısa süre sonra pencerenin aşağısında toplanan kalabalıktaki insanlar birbirlerine saldırarak paraları kapmaya çalıştı. Bu sırada Durov ve arkadaşları dövüşen kalabalığı izledi. Kalabalıkta yaşanan arbedede burnu kırılanlar oldu. Bazıları trafik lambalarının üzerine çıkarak uçan banknotları tutmaya çalıştı.

İNSANLAR BİRBİRİNİ YUMRUKLADI

Görgü tanıklarından biri, “İnsanlar hayvana dönüşmüştü. Banknotlara saldırıyorlardı. Birbirlerinin burunlarını kırdılar, maymunlar gibi trafik lambalarına çıktılar” dedi.

BU SÖZLERİ TEPKİ ÇEKTİ

Durov, olay yaşandıktan bir süre sonra twitter hesabında, “Kısa kesmek zorunda kaldık insanlar hayvana dönüşmüştü” diye yazınca tepki çekti.

Şehirde eğlenceli bir atmosfer yaratmak istediği için pencereden banknotları fırlattığını söyleyen Durov 'a Rus bloggerlardan tepki geldi. Bloggerlar Durov 'u çılgın olarak nitelendirdi. Durov 'un serveti 250 milyon dolar (462 milyon TL)
 

Bu haber toplam 3030 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri