Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ATV ve Sabah'ın Binasında Grev Başladı

13 Şubat 2009 / 14:07
ATV ve Sabah gazete ve dergi gruplarının bağlı olduğu Turkuvaz Medya Grubunun Balmumcu iş yerinde grev başlad
TGS Genel Başkanı Ercan İpekçi, KESK Genel Başkanı Sami Evren, Türk-İş Genel Sekreteri Mustafa Türkel, Petrol-İş Genel Başkanı Mustafa Öztaşkın ile greve çıkan gazetecilerin de aralarında bulunduğu grup, Sabah gazetesi ve ATV'nin Balmumcu'daki binası önünde bir araya geldi.

Gazeteciler üzerinde ''Grev Gözcüsü'' yazılı gömlekler giyerek, ''Sendika yoksa üretim de yok'', ''Sendika hakkımız engellenemez'', ''Yaşasın sınıf dayanışması'', ''Sendika hakkımız grev silahımız'', ''Direne direne kazanacağız'' şeklinde sloganlar attı.

Sendikacılar daha sonra binaya ''Bu iş yerinde grev vardır'' yazılı pankart astı.

Burada konuşan TGS Genel Başkanı Ercan İpekçi, 26 Haziran 2008'de Turkuvaz grubuyla başlayan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde grev aşamasına geldiklerini belirterek, şöyle devam etti:

''Toplu sözleşme istemeyenler grev istiyor demektir. Sözün bittiği yerde bugün grev başlıyor. Hayırlı olsun. Bu grev tarihi bir grev. Bugün Türk basınında tarihi bir gün yaşanıyor. En son grev, 12 Eylül 1980 darbesiyle darbecilerin iradesiyle kaldırılmıştı. O zaman Genel Sekreter Ziya Sonay'dı. Banknot matbaasındaki grev o şekilde sona erdirilmişti. 29 yıl aradan sonra Türk basını bir kez daha grevle tanışıyor. Bu tarihi gün hepimize hayırlı olsun.''

İpekçi, bundan sonra yapılacak her türlü görüşme çağrısına açık olduklarını ifade ederek, ''Grev pankartının buraya asılmasıyla bizim için her şey bitmiş değildir. Ama burası bundan sonra her gün şölen alanı olacak. Her gün buraya destek ziyaretleri yapılacak'' dedi
Bu haber toplam 1276 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri