Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Avcı: Uyarıyorum TIR’ımızda Gıda Var

27.01.2014 11:32
Türk Dünyası Kültür Başkenti Eskişehir’de başlatılan kampanya kapsamında Suriye’ye bir TIR gıda yardım malzemesi, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın da katılımıyla gönderildi.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Vilayet Meydanı’nda düzenlenen Suriye’ye yardım kampanyası töreninde yaptığı konuşmada, Suriye kampanyasındaki duyarlılığından dolayı Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna’nın şahsında Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansı’na teşekkür etti.

Suriye’ye yardım kampanyasının özellikle son günlerde kendileri için çok anlamlı olduğuna dikkati çeken Avcı, şöyle konuştu:

“Bizim için derken, Suriye’ye yardım kampanyası son günlerde Milli Eğitim Bakanlığı için de çok anlamlı. Suriye’den Türkiye’ye sığınmak zorunda kalan kardeşlerimizin, özellikle çocuklarımızın eğitimi konusunda da çok özel bir program uyguluyoruz. Sömestir tatiline girerken 45 bine yakın Suriye’den gelen çocuklarımız karnelerini aldılar. Dolayısıyla onların da sömestir tatilinde biraz daha rahat edebilmeleri için bu düzenlenen kampanya iyi bir fırsat olacak. Eskişehirli çocuklarımızın, velilerimizin gerekli duyarlılığı göstereceğinden eminim. Bunun ilk nişanesi olarak, ilk TIR’ımızı da inşallah gönderiyoruz. Bunun arkası gelecek. TIR’ımızda gıda maddeleri var. İşgüzarlıklara karşı bir kere daha söylüyoruz, gıda maddeleri var. Diğer TIR’larda olduğu gibi bunda da gıda maddeleri var. İnşallah hayırlara vesile olur.”

Yeni Akit

Bu haber toplam 1916 defa okunmuştur
akp
hakki
aha simdi turk halki yuzde bin inandi. oburku tir,larda akp silah kaciriyordu. nerdenmi anladin diye soracak olursan akp,liler insani yardimi bile boyle sova ceviriyorlar. iste bunuda yeni akit,ten alinmis.yeni akit cilerin ne oldugunu dunya biliyor.bir bizimkiler anlamadi. vannnnnn dakkaaaaaaaaaaaaaaaa.
27 Ocak 2014 Pazartesi 16:26
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri