Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Avcı'dan İlginç Dershane Yorumu

04.12.2013 11:24
Dershanelerin dönüştürülmesi projesini yürüten Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, ilginç denilebilecek dershane değerlendirmesi yaptı.

Dershanelerin dönüştürülmesini Eylül 2015'e erteleyen Bakanlar Kurulu kararının ardından sektör temsilcileriyle buluşan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, dershanecilerle gelinen son noktayı paylaştı.

ÖZEL OKUL SEÇENEĞİ RASYONEL DEĞİL

Toplantıda, ‘kapanma' ifadesine itiraz eden ve “Kapanma yok, dönüşüm var.” diyen Avcı, sadece özel okul seçeneğinin sunulmasını kendisinin de rasyonel bulmadığını ifade ettiği belirtildi.

8 DERSHANE VAR, HİÇBİRİ ÖZEL OKULA UYGUN DEĞİL

Toplantıda memleketi Bilecik'ten örnek veren Avcı'nın, bu ilde 8 dershane bulunduğunu, ama bunların hiçbirinin özel okula dönüşebilecek özellikte olmadığını söylediği öğrenildi.

Dershaneciler de 2015 yılına kadar faaliyetlerinin sürmesine verilen geçiş süresini önemsediklerini ve bu adımın sektörü şimdilik rahatlattığını aktardı. Avcı da bundan sonraki süreçte daha fazla istişare içinde bulunacakları sözünü verdi. Dershaneciler ve Avcı, dönüşüm için çok daha fazla alternatif üretilebilecek bir yöntem üzerinde durulması konusunda görüş birliğine vardı.HABERVAKTİM

Bu haber toplam 1606 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri