Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Avcılar Belediyesi'nde yardım skandalı

12.11.2011 12:51
Elbiseler... Ayakkabılar... Battaniyeler... Yorganlar... Hatta oyuncaklar ... Liste uzayıp gidiyor. Bu görüntüler bit pazarından değil. Avcılar Belediyesi'ne ait bir yardım deposundan.

O kıyafatlerin, hangarda ne işi var diyebilirsiniz. Avcılar Belediyesi o eşyaları Van'daki depremzedeler için kampanya yaparak topladı. Avcılar halkı da yardım için seferber oldu. İmkanlarını zorladı. Kolileri, çuvalları doldurdu. İçine yüreklerini de koyup Avcılar Belediyesi'ne teslim ettiler. Yardımların Van'a gitmesi gerekiyordu. Ama olmadı.

Küçükçekmece Gölü'nün kenarındaki bu hangara konuldu. Sahipsiz kalan mallar iddiaya göre talan edildi. İşe yarayan eşyalar yağmalandı. Talan günlerce sürdü. Kıyafetlerin bazıları kullanılmıştı. Ancak bazılarının daha ambalajı bile açılmamıştı. Hangarda kocaman yürekli miniklerin hediyeleri de vardı. Van'da hava soğuktu. Bir paltonun önemi çok büyüktü. Ama maalesef bir depremzedeyi sarmalayıp ısıtamadı. Avcılar'da oturanlar battaniye bile koymuştu. Onların da akibeti aynı oldu. Yardım malzemeleri hangarda çürümeye terk edildi. Önüne de kimse görmesin diye kamyonlar konuldu. Van'daki enkaz kaldırıldı. Ama bu tablonun vicdanlarda oluşturduğu enkazı kim kaldıracak? Daha doğrusu Avcılar Belediyesi bu enkazın altından nasıl kalkacak?

Bu haber toplam 2052 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri