Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kudurdukça Saldırıyorlar

11.06.2013 01:50
Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, “Bu eylemler Gezi Parkı eylemi değil, Recep Tayyip Erdoğan’ı tasfiye eylemidir. Erdoğan’ın güçlendiğini gördükçe kuduruyorlar.

Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış, yaptığı açıklamada, gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi. Türkiye’nin, küresel güç olma yolunda en büyük adımları attığı bir dönemin yaşandığını belirten Bağış, ancak bu durumdan birilerinin rahatsız olduğunu ifade etti. Başlatılan eylemlerin Gezi Parkı eylemleri değil, Recep Tayyip Erdoğan’ı tasfiye eylemi olduğunu belirten Bakan Bağış, “Ama boşuna uğraşmayın bu millet Recep Tayyip Erdoğan’ı yedirtmez” dedi.

Bağış yaptığı açıklamada, “Birileri Türkiye büyüdükçe kendisinin küçüldüğünü hissetti. Birileri milletin sesi yükseldikçe kendi sesinin kısıldığını fark etti. Biz adalet dedikçe, kalkınma dedikçe birilerinin uykusu kaçtı. Zalime zalim dedikçe, zulme dur dedikçe, barış dedikçe, kardeşlik, huzur dedikçe, mazlumlardan yana durdukça birileri üç buçuk atmaya başladı” ifadelerini kullandı.

KUDURDUKÇA SAĞA SOLA SALDIRIYORLAR

AB Bakanı ve Başmüzakereci Bağış, “Dünya lideri Başbakanımız  Recep Tayyip Erdoğan’a ve partimize karşı yeni kirli bir plan devreye sokuldu. Tayyip Erdoğan’ın daha fazla güçlendiğini gördükçe kuduruyorlar. Kudurdukça da sağa sola saldırıyorlar. Saldırmakla da kalmıyorlar, Türkiye’nin büyümesini, ilerlemesini, kalkınmasını engellemeye çalışıyorlar” dedi. Eylemcilerin camiye sığınmasına da değinen Bağış, “Gerçi adaba da uygun değildi ama olsun bu da bir vesiledir inşallah. Yine Başbakanımız sayesinde eylemciler bir araya geldiler, bir arada toplandılar, kandili Kur’an dinleyerek, namaz kılarak idrak ettiler. Hatta Taksim’de toplu olarak cuma namazı kıldılar. İnşallah bu eylemler hidayetlerine de vesile olur. Bunun için hep birlikte dua edelim. İnşallah bu alışkanlıklarını eylemler bittikten sonra da devam ettirirler” diye konuştu.

“DURUŞUMUZU BOZMADIK”

Başbakan Erdoğan’ın ‘biz bu yola çıkarken kefenimizi cebimize koyup çıktık’ sözlerini hatırlatarak, kendilerinin de yola aynı şekilde çıktıklarını söyleyen Bakan Bağış, “Bu yolun sonunda ölüm vardı, dönüşü yoktu. Biz öyle inandık, başımıza gelecekleri düşünmedik. Ülkemizi karanlıktan çıkarmak için karanlığın içine yürüdük. Pisliği temizlemek için çamura içine girmeye razı olduk, baldıran zehri bize baldan daha tatlı geldi. Sayın Başbakanımızın liderliğinde bu ülkenin geleceği için çalışmaya söz verdik, yemin ettik. Yılmadık, yıkılmadık. Ceviz kabuğunu doldurmayacak sebepleri bahane ederek partimizi kapatmaya çalıştılar, halkımızın sinesine döndük. Tehditlerle, suikastlarla yıldırmaya çalıştılar duruşumuzu bozmadık. Allah’a güvendik, O, zayi edici değildir. Bunu bildik buna göre yaşadık… Türlü komplolar ve senaryolar ürettiler, doğru bildiklerimizden vazgeçmedik. Milletimize güvendik Allah’a dua ettik. Yolumuza çıkan badirelere halkımızın selameti ve geleceği için katlandık. İşte bu inançla ülkemize yeni destanlar yaşattık. Birlikte oluşturduğumuz bu kardeşlik sinerjisiyle de yeni destanlar yazacağız hiç merakınız olmasın” şeklinde konuştu.

 “ŞER ODAKLARI GÖLGE OYUNUNA TEKRAR BAŞLADI”

Başlarda samimi çevre dostu kişilerin başlattığı eylemin bugün bambaşka bir çehreye büründüğünü söyleyen Bağış, “Bizi bileğinin gücüyle yenemeyeceklerini anlayan şer odakları her zamanki gölge oyunlarına başlamışlardır ve çocuklarımızı bu oyunlarına alet etmekten çekinmemektedirler. Fakat bu millet nasıl ki 10 senedir bu kışkırtmalara prim vermediyse bu 10 gün sonunda da vermeyecektir. Bu vesile ile Batı medyasının da riyakarlığını görmüş ve bizlere karşı besledikleri duyguların gerçek rengini bir kez daha görmüş olduk. Batı medyası hata yaptı. Taksim’den Tahrir çıkar sandılar. Ama Taksim’den Tahrir çıkmaz. Farkında değiller ki bu millet özgürlük mücadelesini 2002’de yaşadı. Bizim ülkemize bahar geldiğini savunanlar şunu anlamalı; sizin ülkenizde hava kara kış olabilir fakat bahar Türkiye’ye geleli çok oldu. Bu ülkeye milletin baharı 3 Kasım 2002’de geldi” ifadelerini kullandı.

“EYLEMLER, ERDOĞAN’I TASFİYE EYLEMİDİR”

Yaşanan eylemlerin bir direniş hareketi olarak yansıtılmaya çalışıldığını anlatan Bağış, yaşanan eylemlerin artık Gezi Parkı eylemi olmaktan çıktığını ifade etti. Bağış, şöyle devam etti: “Bu eylemler Gezi Parkı eylemi değil, Recep Tayyip Erdoğan’ı tasfiye eylemidir. Ama boşuna uğraşmayın bu millet Recep Tayyip Erdoğan’ı yedirtmez. Bu teşkilat Recep Tayyip Erdoğan’ı yedirtmez. Çünkü Recep Tayyip Erdoğan milletin tâ kendisidir. Bu itidal bu millette oldukça bırakınız oyunlar oynasınlar, bırakınız bizi gaza getirmeye çalışsınlar. Emin olun gaza gelen sadece provokatörlerin kendileri olacaktır.”

YENİAKİT

Bu haber toplam 3450 defa okunmuştur
kudurmus
muhammet
*Editörün Notu :Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
11 Haziran 2013 Salı 09:30
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri