Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AB Sovyetler Birliği gibi çökecek

26.04.2012 13:30
Ünlü spekülatör Soros'tan Avrupa'yı korkutan kehanet...

Milyarder yatırımcı George Soros, Euro Bölgesi'nin içinde bulunduğu borç krizini Sovyetler Birliği'nin 1990'ların başında yaşadığı çöküşe yol açan faktörler ile karşılaştırdı.

SSCB GİBİ ÇÖKECEK

Soros yaptığı açıklamada, "Avrupa, Euro Bölgesi krizinin yıkıcı potansiyeli ile Sovyetler Birliği'nin çöküşüne benziyor. Avrupa'da yaşanan sosyal, ekonomik ve moral krizinin Avrupa Birliği'ni baltaladığını, Sovyetler Birliği'ne benzer bir dağılma süreci ortaya çıkardığını görebiliriz" diye konuştu.

SİYASİ BÜTÜNLÜĞE ZARAR VERİYOR

Milyarder yatırımcı Soros, Avrupalı liderlerin krizi kontrol altında tutmakta zorlanmaları sebebiyle, Avrupa Birliği'nin potansiyel olarak yıkılma tehlikesinin bulunduğunu ifade etti. Dünyaca ünlü yatırımcı Soros, Münih Güvenlik Konferansı'nda yaptığı konuşmada, borç krizinin Avrupa Birliği'nde özellikle siyasi bütünlüğe zarar verdiğini söyledi. Soros, borç krizinin Avrupa Birliği'ni potansiyel olarak yıkma gücü bulunduğunu da sözlerine ekledi.

KRİZ HENÜZ SONLANMADI

Soros, Danimarka ekonomi bakanıyla görüştü. Danimarka'da yayınlanan Politiken gazetesinde yaptığı görüşmede Soros, Euro krizinin kötüye gittiğini belirterek, “Kriz henüz sonlanmadı ve yanlış yolda ilerliyor” dedi.

Euronun, AB'deki siyasi birliğe de zarar verdiğini savunan Soros, devam etmesi halinde, krizin AB'nin yıkımına neden olabileceğini söyledi.

Bu haber toplam 5666 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri