Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Avrupa'dan Esed'e kötü haber!

15.01.2013 01:27
Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Herman Van Rompuy, “Suriye’deki katliam sona ermeli. Devlet Başkanı Beşşar Esed’in gitme vakti geldi” diye konuştu
Kahire'deki Arap Birliği merkezinde Arap Birliği Genel Sekreteri Nebil El Arabi ile görüşmesinin ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Rompuy, “Suriye ’deki katliam sona ermeli. Birleşmiş Milletler’in yaptığı son değerlendirmeye göre burada 60 binden fazla insan öldü ve bu kabul edilemez. Beşşar Esed'in gitme vakti geldi” dedi.
 
AB’nin, Birleşmiş Milletler ve Arap Birliği Suriye Özel Temsilcisi Ahdar İbrahimi'yi Suriye krizine ilişkin siyasi bir çözüm bulunması konusunda desteklediğini ifade eden Rompuy, Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu'nuna verdikleri desteği tekrardan dile getirdi.
 
Rompuy, Suriye’de yeni bir hükümet kurulması çalışmalarına başlanması konusunda fikir birliğine varıldığını ifade etti.
 
Filistin ve İsrail sorununa da değinen AB Konseyi Başkanı Herman Van Rompuy, Ortadoğu’da barışın sağlanması için çift taraflı adımlar atılması gerektiğini ve Filistin ile İsrail arasındaki müzakerelerin herhangi bir ön koşul olmadan yeniden başlatılması gerektiğini belirtti. 
Bu haber toplam 9110 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri