Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Avusturya Suriyelileri geri gönderiyor

01.02.2016 01:32
Avusturya hükümeti 2019'a kadar en az 50 bin sığınmacıyı ülkelerine geri göndermeyi kararlaştırdı.

Viyana hükümeti, bürokratik işlemlerin hızlandırılması, sınır dışı anlaşmalarının imzalanması ve iadeler için ek uçak seferleri konulması gibi bir dizi uygulamaya geçerek, ülkedeki sığınmacıların ivedilikle geldikleri ülkelere gönderilmelerinin önünü açacak.

Avusturya Suriyelileri geri gönderiyor

MÜLTECİLERE SERT UYGULAMALAR

İçişleri Bakanı Johanna Mikl-Leitner (ÖVP), "Birçok ülke uygulamalarını sertleştiriyor. Biz Avrupa'da mantıklı bir seri reaksiyonunun harekete geçmesini sağladık" dedi.

Avusturya Suriyelileri geri gönderiyor

50 BİN SIĞINMACI GERİ GÖNDERİLİYOR

Avusturya hükümeti, bu yıl en fazla 37 bin 500 sığınmacı kabul edeceğini açıklamıştı. İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada da 2019'a kadar en az 50 bin sığınmacının ülke dışına çıkarılmasının planlandığı belirtildi.

Avusturya Suriyelileri geri gönderiyor

İSVEÇ 80 BİN KİŞİYİ GERİ GÖNDERİYOR

Öte yandan İsveç İçişleri Bakanı Anders Ygeman da kitlesel sınır dışı hazırlıkları yapıldığını açıkladı. Ygeman, geçtiğimiz yıl içinde İsveç'e gelen 160 bin sığınmacıdan 80 bininin sınır dışı edilmesi için emniyet birimleri ve göç dairesinin hazırlıklarını sürdürdüğünü söyledi. Ancak hukuki prosedürler gereği sınır dışı işlemlerinin uzun yıllar sürebileceği belirtildi.

Avusturya Suriyelileri geri gönderiyor

Bu haber toplam 1430 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri