Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Avusturyalı Müslümanlardan Gazze'ye hastane ve okul

13 Şubat 2009 / 14:44
Avusturya nın Başkenti Vıyana dan oluşturulan Gazze Platformu Viyana da yaptığı ‘Gazze için bir ışık' Kampanyasından bir Gece de Tam olarak 1 Milyon 4 yüz bin Euro topladı.
Gazze için bir ışık' adlı gece Austria Center de Yaklaşık olarak 5000 Müslümanın Katılımı İle gerçeklesti. Dünya nın bir çok yerinden Konuşmacı ve sanatçıların katıldığı programda Konuşan konuşmacılar Gazze deki insanlık dramına dikkat çekerken, israil in yapmış olduğu katliamları kınayıp, Avusturya dan Müslüman Halkların Başındaki işbirlikçi Liderlere seslenip, Filistine sahip çıkılması istendi. Ayrıca Gazze deki kardeşlerinin hep yanlarında olduklarını deklare ettiler. Geceye Bir çok Katılımcı vardı isimler: Fateh Salah ( Mescidi-Aksa imamı ), Anas Sakfeh(Avusturya Diyanet işleri Başkanı) , Muhammed Turhan ( Viyana islam Federasyonu Başkanı), Omar AL Rawi ( Viyana Eyaleti Millet Vekili), Adnan Ibrahim ( Viyana Şura Camii İmam Hatibi), Oğuz Üçüncü ( İslam Toplumu Milli Görüş Almanya) ve bir çok Müslüman dernek yöneticileri.

Gece de en çok sevindiren olay, Platformun 1Milyon Euro Hedefini aşıp 1 milyon 4yüz bin Euro nun toplanması oldu. Geceye katılan ve Bağışta Bulunanları en çok sevindirende Bu olay oldu. Ve böylece Avusturyada yaşayan Müslümanlar bir nebze de olsa GAZZE ye bir Hastane, bir Okul, bir Camii yapıp onların yaralarına sifa oldular.

Geceye ayrıca bir çok sanatçı ve Müzik Grubu katıldı, gelen kalabalıkla hep birlikte ezgiler ve Marşler okundu, katılan Grup ve Sanatçılar Grup el Nur, Grup Hilal ve Mustafa Cihat geceye ayrı bir güzellik kattılar.

Programı bir çok uluslararası Televizyon canlı yayında vererek dünyadaki Müslümanlara bu Gece yi gösterdiler.

Gazze Platformunu Oluşturan dernekler: Viyana İslam Federasyonu, Avusturya Diyanet işleri Başkanlığı, Filistin insani Yardım Derneği, Müslüman Öğretmenler Birliği, Bosna Hersek Çatı derneği, Avusturyalı Müslüman Gençler organizyasyonu, Iraklılar Yardımlaşma Derneği, Tunuslu Göçmenler Derneği, Avusturya İHH ve bir çok Müslümanların kurduğu Sivil Toplum Örgütü destek verdiler.
Bu haber toplam 1796 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri