Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Aydın'da Atatürk heykeline telli önlem

20.03.2015 00:07
Aydın’ın Didim ilçesi meydanında bulunan Atatürk heykeli, yıkılmaması için telle duvara tutturuldu.

Aydın'da bulunan CHP'li Didim Belediyesi, haziran ayından bu yana devrilmemesi için telle bağlu tutulan Atatürk heykeli önünde tören düzenledi.

9 AYDIR DEVRİLME TEHLİKESİ YAŞIYOR

Heykelin durumu ile ilgili 9 ay önce haber yapılmasına rağmen Atatürk heykelinin durumunun Didim’e yakışmadığını belirten ve isimlerinin açıklanmamasını isteyen ilçe sakinleri, "Didim, yerli ve yabancı binlerce turistin yaşadığı şehir. Kent Meydanı’nda bulunan ve Atatürk’ün sivil giyimli en büyük heykellerinden biri Didim’de. Ancak heykel 9 aydırdevrilmek üzere. Devrilmemesi için de aylardır telle bağlı şekilde ayakta tutuluyor. Atatürk’ün partisine mensup bir partiden seçilmiş bir belediye başkanın Atatürk’e karşı olan duyarsızlığı şaşırtıyor" diyerek, heykelin bir an önce onarılmasını istediler.

TELLE DUVARA SABİTLENDİ

İlçe Kaymakamı İskender Yönden, Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, daire amirleri ve siyasi parti temsilcilerinin de katılımı ile gerçekleşen törende Belediye başkanı Deniz Atabay protokol üyeleri ile Atatürk’ün 9 aydır bakımı yapılmayan heykelinin önünde bu şekilde tören yaptı. Dev Atatürk heykeli devrilmemesi için aylardır telle bir duvara sabitlenmiş vaziyette duruyor.

Bu haber toplam 4662 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri