Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Aydın Doğan kimdir Dilipak'tan olay iddialar!

30.09.2015 12:27
Aydın Doğan'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektubunda yer verdiği 'Yiğitlerin yetiştiği Kelkit'tenim" mesajının ardından, Abdurrahman Dilipak, Doğan'la ilgili kritik iddialarla dolu bir yazı kaleme aldı.

İNTERNETHABER.COM- Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hitaben, Hürriyet'te yayınladığı açık mektupta, Erdoğan'ın 'Kusura bakma. Ben doğma büyüme Kasımpaşalıyım' sözüne, 'Ben de doğup büyüdüğüm Anadolu yaylasının yiğit delikanlılarının yetiştiği Kelkit’ten geliyorum. Conrad Oteli’ndeki görüşmede size de böyle bir şey söylemedim, bu manaya gelecek bir söz sarf etmedim' cevabı vermesiyle Ankara kulisleri 'Kelkit' tartışmalarıyla hareketlenmişti.

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, bugünkü "Aydın Doğan Kelkit’te kimlerden olur?" başlıklı yazısında,çok konuşulacak iddialara yer verdi. Dilipak, Doğan'ın özellikle kariyeri ve geçmişi ile ilgili olarak "Doğan “Mavi kan”lı. Sirkeci’de oto yedek parçası ticareti yaparken nasıl “Simavi’lerin mirasçısı” oldu. Sahi Abdi İpekçi kimler tarafından niçin öldürülmüştü. Hürriyet’in, Milliyet’in bir anda nasıl sahibi oldu. CNN, RTL, Rizzoli grubla nasıl bu kadar yakın, sıcak ve derin bağlar kurdu.." diye sorgulama yaptı.

"BENİ KURTARIN YOKSA BİRLİKTE BATARIZ"

Dilipak, "Doğan, “Beni kurtarın yoksa birlikte batarız” mesajı veriyor.." iddiasında bulunduğu yazısında, Doğan'ın 'Kelkitliyim' mesajını irdeleyerek şu saptamaları sıraladı:

"Aydın Doğan tamam anne tarafından Kelkitlidir, ama anne tarafından bağı, en az Gülen’in annesi ve babası hakkındaki iddialar kadar ilginç ve merak uyandırıcıdır. Kelkitli olmak ve bunun bu şekilde ifadesi başka derin birtakım anlamlar ifade edebilir.. İmparator çok zor durumda olmasa bu kozu kullanmazdı. Ama fünyesini çektiği bu bombayı, çok uzun bir süre elinde tutmayacaktır.

Aydın Doğan’ın işi zor. Gelecek günler ona bugünleri aratacak.. Sahi Volkswagen’ın kurulması, ABD’deki Enron’un iflası kadar önemli. Bakarsınız yarın LIBOR’un Amiral gemisi Barclays Bank da ciddi bir kriz yaşayabilir.. Batıda örtülü bir iç savaş yaşanıyor aslında."

aydin-dogan.20150930115123.jpg

ERDOĞAN, DOĞAN İÇİN NE DEMİŞTİ?

Erdoğan'ın, 22 Eylül akşamı Kanal 7 televizyonundaki mülakatında yıllar önce İstanbul Conrad Oteli’nde Aydın Doğan'la yaptığı görüşmede Doğan'ın Turgut Özal ve Süleyman Demirel ile Tansu Çiller'i kastederek, “Öyle dönemler oldu ki, biz hükümet getirdik, hükümet götürdük” dediğini, kendisinin ise “Kusura bakma. Ben doğma büyüme Kasımpaşalıyım. Hak bildiğimiz şeyden taviz vermeyiz" cevabını verdiğini iddia etmesi üzerine, Doğan, Erdoğan'a mektup yazmıştı.

İşte Dilipak'ın birbirinden çarpıcı iddialara yer verdiği o yazısından çarpıcı satırlar:

Dünkü yazım şöyle bitiyordu: Sahi Aydın Doğan niye durup dururken bu “Topyekûn savaş”ın “Amiral gemisi”nde yerini aldı ve taarruz emri verdi ki.. Yol uzun, deniz dalgalı hava sisli..

Aydın Doğan, namı diğer, Erol Toy’un ifadesi ile “İmparator”

Doğan “Mavi kan”lı. Sirkeci’de oto yedek parçası ticareti yaparken nasıl “Simavi’lerin mirasçısı” oldu. Sahi Abdi İpekçi kimler tarafından niçin öldürülmüştü. Hürriyet’in, Milliyet’in bir anda nasıl sahibi oldu. CNN, RTL, Rizzoli grubla nasıl bu kadar yakın, sıcak ve derin bağlar kurdu..

Asıl sır Vehbi Koç da.. Vehbi Koç’u tanımak için sadece Bernar Nahum’u değil Haim Nahum’u, hatta Rothschild ailesini ve onların İstanbul’daki mutemet adamları ile kurduğu yakın ve sıcak ilişkileri de bilmek gerek. Yetmez, Mustafa Kemal’in dişçisi General Güsberg ailesini, kızlarının aile bağlarını, bu ailenin akrabalık bağlarını ve ilişkilerini de bilmek gerek..

"VEHNİ AMCA'NIN CESEDİNİ KİM NİÇİN KAÇIRDI?"

Vehbi beyin zenginliğinin, Karaköy piyasasındaki Yahudi etkinliğinin arkasında, önce İskenderun üzerinden Bandırma vapuru ile Şam mutasarrıflığında İstanbul’a aktarılan Osmanlı altınlarının, daha sonra yağmalanan saraydaki hazine dairesinden aktarılan altınlarla birlikte Karadeniz üzerinden Bandırma vapuru ile Tuna koridorundan Avusturya kanalı ile İsviçre’ye aktarılan, daha sonra yeni cumhuriyette iktisad kongresi sonrası “milli burjuvazi” inşası için bir kısmı geri gönderilen paralarla bir ilgisi olabilir mi?

"TÜRKİYE'NİN DERİN GERÇEĞİ..."

Sahi “Vehbi amca”nın cesedini kim niçin kaçırdı?. Cesedi kurda kuşa, köpeklere yem edildi. Yoksa biri genetik tahlil sonucu, birilerinin mirasçı olamayacağının anlaşılması, başka birilerinin ise mirasçı olabileceği gibi bir durum mu sözkonusu idi.

Kim kimdir, ya da kimin eli kimin cebinde bu hesaba göre belli değil.

Türkiye’nin derin gerçeği ancak Koç ailesi ve Aydın Doğan gerçeğinin ortaya çıkması ile mümkün.

Koç ailesi isterse eşi üzerinden Hacı Bayramı Veli’den kendine soy ağacı getirebilir. Dilerse birtakım cemaat bağları da kurabilir. Bir Yahudi işadamının Nakşi şeyhi Küçük Hüseyin Efendi ile yakın ve sıcak ilişkisi olduğunu biliyoruz.

(...)

"DOĞAN S.O.S. VERİYOR"

Aslında Doğan, “beni kurtarın yoksa birlikte batarız” mesajı veriyor.. S.O.S. veriyor.. CNN’i, RTL’yi, Rizzolu’yu, tüm dünyadaki dostlarını yardıma çağırıyor. “Beni Kasımpaşalı Erdoğan’ın elinden kurtarın. Benim derin aile bağlarım, ilişkilerim deşifre olursa bundan hepbirlikte zarar görürüz” mesajı veriyor.. Sahi Axel Springer Doğan’ın nesi olur? Yahudilerin Doğan aşkı, ya da Doğanların onlara yakınlığının arkasındaki sır nedir? Bu yayın grubları bu çağrıdan sonra ne yapacaklardır aceba.

Rahmi Koç kimdir, Kıraçlar bu işin neresindedir, Koç ailesi ile Bernard Nahum arasındaki yakın kardeşlik ilişkilerinin arkasındaki sır nedir?

"UZAN'IN TWITTER MESAJI"

Cem Uzan’ın Twitter’de Doğan ile ilgili mesajları son derece ilginçti.. Bu “beyaz” adamlar, “birader”ler, Media ve finans gücü ile, sadece siyaseti değil, ekonomiyi de dizayn ediyorlardı. Dahası, sosyal ve kültürel hayatı, yaşam tarzını dizayn etme, din ve tarih algısını yönetmek de bunların işidir.

İran devriminden sonra ele geçen belgelerde, Tahran’da basılan çift seri numaralı tıpkısının aynısı proje dolarları ile siyaset, media, STK ve piyasayı nasıl maniple ettikleri anlatılır.

"SIR ORTAYA ÇIKMADAN BU ÜLKEDE KİM KİMDİR BELLİ OLMAYACAK"

Bu derin gerçek ortaya çıkmadan, “Boğazdaki aşiretin derin sırrı” ortaya çıkartılmadan bu ülkede kim kimdir belli olmayacak.. Bazı gerçekler anlaşılmadan ne Paralel yapı, ne derin devlet, ne PKK, diğer terör örgütlerinin arkasındaki derin gerçek anlaşılamaz.

"SABANCI'YI KİM VURMUŞTU"

Sahi Sabancı’yı, kim, niçin vurmuştu ve vuran kişiler bir Avrupa ülkesinden nasıl himaye görmüştü.. Özal’ın infaz edilmesi emrini kim vermişti? Evet, Media, Mafia, Sermaye, Siyaset, Bürokrasi, STK’lar arasında derin, karanlık ve kanlı bir bağ var.. Bunların kadrosunda şeyh de var fahişe de yahu.. Bunlar, cevabını arayan sorular. Belki bir gün bu soruların cevabını da buluruz..

Bu haber toplam 3612 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri