Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Aydın Doğan'ı çılgına çeviren sorular

10.10.2015 10:05
Star gazetesi yazarı Ahmet Kekeç, bugünkü yazısında medya patronu Aydın Doğan'ı kızdıran soruları okurlarıyla paylaştı.

Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, iktidara yakın medyada çalışan gazetecilere dava üstüne dava açıyor.

Terör örgütü propagandası yapmakla suçlanan ve hakkında soruşturma açılan Doğan medyası ile Star, Sabah ve Akşam gazeteleri arasındaki polemik tüm hızıyla sürüyor.

Star gazetetesi yazarı Kekeç, gazetecilere açılan davaları "Korkma Aydın Bey, titre!" başlıklı köşesinde  kaleme aldı. Doğan'ın hamlesini basını "susturma" girişimi olarak gören yazar, dava konusu olan Aydın Doğan'a yönelik soruları köşesinde böyle paylaştı:

AYDIN DOĞAN'I KIZDIRAN SORULAR

"Üstelik Aydın Bey’in açtığı davalar, hakaret davası değil. Kimse Aydın Bey’e küfretmiyor çünkü; “Mezarına işesinler” demiyor; “hırsız”, “diktatör”, “katil”, “Yezit”, “Firavun”ilan etmiyor; üçüncü köprüye harim-i ismetinden birinin (bir hanımefendinin) ismini vermiyor. 

Şunu söylüyorlar: “Bavul içinde gelen 2 milyon doların sırrı nedir? POAŞ’ta ne oldu? Dışbank’ı hangi parayla satın aldın, sonra niçin elden çıkardın? Elektrik dağıtım ihalesinde işin neydi? Borsada manipülasyon yaptın mı? Yargıtay, elindeki basın yayın organlarını baskı aracı olarak kullandığına ilişkin bir karar vermişti; durumu düzelttin mi?”

Bu sorulardan hoşlanmıyor Aydın Bey... Hemen mahkemeye koşuyor.

Fakat hoşlanmayacağı, üzüntüyle karşılayacağı başka gelişmeler de yaşanabilir. Aklında bulunsun..."

Bu haber toplam 1442 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri