Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AYDINLIK, KILIÇDAROĞLU'NA SAVAŞ AÇTI

20.11.2012 13:57
Ergenekon Sanığı Perinçek'in gazetesi Aydınlık, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na adeta savaş açtı. Koltuğu bırak git diye seslendi.

Kılıçdaroğlu'nun hemen her fırsatta destek verdiği Ergenekon sanıklarından Doğu Perinçek'in Aydınlık Gazetesi bugün manşetten CHP liderine savaş açtı.

"Seyit Rıza İttifakı" manşetiyle çıkan Aydınlık, Kılıçdaroğlu, ‘Gençlikle Buluşuyoruz’ adı altında devrimci öğrencilere saldırılarıyla bilinen, Atatürk karşıtı “sol” maskeli SDP’lilerle buluştu. Toplantıya, TGB ve ADD gibi örgütlerin davet edilmemesi dikkat çekti" dedi. Aydınlık o toplantıda "Seyit Rıza için ittifak sağlandı" iddiasında bulundu.

Öte yandan bir süredir Aydınlık'ta yazan Sebahat Önkibar da bugünkü yazısında Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı.

Önkibar, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün 'Seyit Rıza'ya iade-i itibar'' çıkışını hatırlatarak, "Atatürk'e küfrettirme Kılıçdaroglu" diye yazdı.

Kılıçdaroğlu'nun Hüseyin Aygün'ü CHP'den ihraç etmesini isteyen Önkibar, "Duydunuz mu; Hüseyin Aygün, Seyit Rıza'ya itibar için yasa
teklifi vermiş! Bu teklifi BDP ya da AKP vermiyor, Atatürk'ün partisi olan
CHP'den bir vekil veriyor. Lafı dolandırmayacağım, bunun adı Atatürk'e açık bir saldırı ve küfürdür zira Seyit Rıza'ya itibar ambalajı ile aslında Atatürk'e küfür edilecek; onun dönemi ve eylemi mahkum edilecek
dedi"

Aydınlık Gazetesi'nin Kılıçdaroğlu'na salvoları bu kadar değildi. Yine gazetenin manşetinde verilen haberde İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal'ın Kılıçdaroğlu'na yönelik sert sözleri vardı. Kocasakal, Seyit Rıza'ya iade-i itibar vermek Atatürk'ü gömmektir diyerek Kılıçdaroğlu'nun CHP Genel Başkanlığı koltuğundan derhan kalkması gerektiğini ifade etti.

"Atatürk'ün Koltuğundan Derhan Kalk" başlığıyla verilen haberde, Ümit Kocasakal, Kılıçdaroğlu için şunları söyledi. İşte Aydınlık'ın o haberi;

"Konuşmacılardan İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal, CHP’nin Seyit Rıza çıkışına sert tepki gösterdi. Kocasakal, CHP’yi, “Seyit Rıza gibi cumhuriyete resmen başkaldırmış, oradaki insanları sömüren feodal nitelikli bir şeyhe iadeyi itibar vermek demek Cumhuriyeti ve Atatürk’ü gömmek demektir. O yüzden buradan sesleniyorum CHP’ye, artık yeter! Atatürk’ün koltuğunda oturarak kimse Atatürk’e fatura çıkaramaz. Çıkın gidin oradan, nerede yapıyorsanız yapın” sözleriyle eleştirdi."

aydinlikmanset.jpg 

Bu haber toplam 2352 defa okunmuştur
sen niyetini saglam tut
ismail sarialtin
iadei itibari geriye vermek istiyorsan kararini dis baskidan uzak kalarak hür vicdan olarak ver.
20 Kasım 2012 Salı 17:35
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri