Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Aydınlık Gazetesi'nin Mısır manşeti pes dedirtti

15.08.2013 11:40
Doğu Perinçek'in yayın organı Aydınlık Gazetesi Mısır'daki katliamı meşru gördü. Aydınlık'a göre katliam silahlı kalkışma nedeniyle yapılmış!!!

Mısır'da Ordu yaptığı darbe sonrası 3. kez sivil halkı katletti. Cunta yönetimi şimdiye kadar ki en büyük katliamını dün gerçekleştirdi.

Adeviye ve Nahda meydanları kan gölüne döndü. İhvan kaynakları, binaların tepesindeki keskin nişancıların ve güvenlik güçlerinin saldırılarında en az 2 bin 200 kişinin hayatını kaybettiğini belirtti. Hükümet ise ölü sayısının ülke genelinde 278 olduğunu savundu.

Bu acı tablonun ardından Türkiye ve dünyada tüm yazılı ve görsel medya Mısır'da yaşanan vahşeti manşetten gördü. İngiliz gazeteleri bile bugünkü manşetlerinde Adeviyye ve Nahda'da yaşananlara katliam dedi.

Ergenekon hükümlüsü Doğu Perinçek'in sahibi olduğu Aydınlık Gazetesi darbeyi meşru göstermek için 'Silahlı Kalkışma'ya Müdahale' manşetiyle çıktı.

İşte o manşet:


ULUSAL KANAL'DAN ÇİRKİN YAYIN

Öte yandan Perinçek'in kanalı Ulusal Kanal'da ilginç bir habercilik örneğine imza atıldı. Demokrasi yanlısı masum insanların, Sisi idaresindeki ordu tarafından katledilmesine kayıtsız kalan kanal haberinde, meydandaki demokrasi yanlılarının üzerinden silah ve kurşun çıktığını iddia etti.

  

Bu haber toplam 2106 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri