Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Aydınlık'ın Erhan Tuncel röportajı yalan çıktı!

05.02.2012 02:13
Aydınlık gazetesinde dün yer alan Hrant Dink davasından beraat eden Erhan Tuncel röportajının yalan olduğu ortaya çıktı. ...

Gazetenin Erhan Tuncel ile herhangi bir görüşme yapmadığı haberde yer alan açıklamaların hayal mahsulü olduğu belirtildi. Ergenekon Silahlı Terör Örgütü'nun Ulusal Medya yapılanmasında yer aldığı ileri sürülen Aydınlık gazetesinin dün manşetinden verdiği 'Alparslan Arslan'ın ailesini tanıyorum' başlıklı habere Erhan Tuncel'in avukatı Erdoğan Soruklu'dan yalanma geldi. Erhan Tuncel avukatı Soruklu, aracılığıyla Aydınlık gazetesi ve Ulusal Kanal'a gönderdiği tekzip metninde 'Gazetenize veya televizyonunuza herhangi bir röportaj vermedim' dedi.

Tuncel avukatı Soruklu aracılığıyla, Aydınlık'a gönderdiği tekzip metninde haberin hayal ürünü olduğunu belirtti. Söz konusu tekzip metninde:

"03.02.2012 tarihinde aydınlık isimli gazetede yer alan şahsımla ilgili haber tümüyle gerçekdışıdır. Haberde geçen üçüncü şahıslarla ilgili beyanlar gerçekdışıdır. Haber içeriği şasıma ait olmayan bazı düşüncelerin şahsımla ilişkilendirilerek kamuoyuna sunulması ve kamuoyunun be şekilde yanıltılmasına yöneliktir. Şahsımdan izinsiz ve gizli kamera ile çekilen fotoğraf dışındaki bütün unsurlar hayal ürünü ve gerçekdışı ve çarpıtmadır. Ayrıca kişlik haklarıma saldırı niteliğindedir. Gazetenize veya televizyon kanalınıza bir röportaj vermedim.' Dedi

Tuncel'in avukatı Soruklu, müvekkilinin takip edilerek rahatsız edildiğini söyledi. Soruklu, 'Gazetede yer alan haber kesinlikle hayal mahsulüdür. Müvekkilimin ne Aydınlık Gazetesine nede Ulusal kanala herhangi bir açıklama yapmamıştır. Söz konusu haber Aydınlık gazetesinin Dink cinayetinde ki rolünün bir devamıdır. Haberde müvekkilime dayandırılan ifadeler yalandır. Müvekkilim takip edilerek bindiği otobüste rahatsız edilmiştir.' Açıklamasında bulundu. Tuncel, haberle ilgili suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.

Aydınlık gazetesinde yer alan haberde Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürüldüğü davada hakkındaki suçlamalardan beraat eden Erhan Tuncel, Danıştay saldırısının faili olarak nitelendirildi. Aydınlık gazetesinde yer alan ve Erhan Tuncel'in açıklamalarına dayandırılan haberde "Elazığ'ın Keban ilçesinden olan Erhan Tuncel, Karakoçanlı Alparslan Arslan'ı tanıyıp tanımadığı sorusuna ise şoke eden bir yanıt verdi. Tuncel, "Alparslan'ı birebir tanımam ama ağabeyim tanır. Ben sadece ailesini tanırım, iyi ahlaklı insanlardır" dedi." İfadeleri yer aldı. Tuncel'in avukatı Erdoğan Soruklu söz konusu haberi yalanladı.

 

Bu haber toplam 3214 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri