Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Aydınlık'ın tutuklu rektöre piyanolu desteği

14.01.2013 14:47
Ergenekon tutuklusu eski rektöre ulusalcı gazete Aydınlık'tan piyanolu destek manşeti...

Aydınlık gazetesi, Ergenekon tutuklusu İnönü Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu'yla ilgili şaşırtıcı bir manşetle çıktı bugün.

'ÜNİVERSİTEDE 40 PİYANO' manşetini atan gazete, eski rektörün çalışma arkadaşlarının yazdıkları mektuplara sayfalarında yer verdi. Hilmioğlu'nun çalışma arkadaşları Yakup Kıvrak ve Piyanist-Eğitmen Nazlı Işıldak'ın görüşlerini aktaran Aydınlık, "Öğrencilerinden 40 piyanoyu esirgemeyen bir rektördü" mesajıyla Hilmioğlu'na arka çıktı. 

"BENİM ÖĞRENCİLERİM MAHRUMİYET YAŞAMAYACAK"

Nazlı Işıldak, eski çalışma arkadaşı rektör için şu satırlara imza attı; 

 

"Konservatuarın hocası bir gün 12-13 piyano ihtiyacından bahsetti. Fatih Hoca da 'Peki bu işin ideali nedir? Bir piyano başına kaç öğrenci düşüyor?' diyor. Konservatuar hocası 'İdeal olanı 40 piyano, ancak buna gücümüz yetmez' yanıtını veriyor. Bunun üzerine Hilmioğlu, 'Benim öğrencilerim eğitim konusunda hiçbir mahrumiyet yaşamayacak.' idadesini kullanıyor ve üniversiteye 40 piyano alınıyor."

Yakup  Kıvrak ise bir yılbaşı gecesinde Hilmioğlu'nun üniversitedeki nöbetini anlattı; 

YILBAŞINDA KAMPÜSTE İÇKİYİ SERBEST BIRAKTI

"Hiç unutmam bir yılbaşı gecesiydi. Hocam dedi ki 'Yarın yılbaşı. Biliyorum ki bizim öğrenciler de Malatya'da bir yerlere gidip içki içecek. Belki bazıları sorun yaratacak, bazıları belki sorun yaşayacak. Bırakalım, ne yapacaklarsa, kampüsümüzde, kontrolümüzde yapsınlar. Yarın içki serbest kampüste' Ve o yılbaşı gecesi sabaha kadar nöbetteydi. Bir şey olmasın diye sabaha kadar kampüste dolandı durdu"

Bu haber toplam 6050 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri