Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Aygün'ün Dersim umudu Köşk'te

20.11.2011 10:41
Aygün, "yanlış bir şey söylemedim" dedi; Cumhurbaşkanı Gül'ün atacağı bir adımın Dersim'e ilişkin ucuz polemikleri bitirebileceğini söyledi.

CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, günler sonra kameraların karşısındaydı.

CHP milletvekilleriyle Ankara'da atanamayan öğretmenlerin eylemine katıldı.

CNN TÜRK'e konuşan Aygün bir kez daha o sözlerinin arkasında durdu, "kimseyi incitmek politika malzemesi yapmak ya da tartışma yaratmak değildi niyetim" dedi.

Genel merkezden savunmasının henüz istenmediğini belirten Aygün, bildiri yayımlayıp kendisini hedef alan milletvekili arkadaşlarına saygı duyduğunu söyledi.

Hüseyin Aygün'ün hedefinde CHP'yi eleştirenBaşbakan Erdoğanvardı: "Hala Dersim'i hallet diye çağrılar yapıyor. Oysa 9 yıldır iktidarda. Arşivler elinin altında, belgeler kontrolünde. Hiçbirini açıklamıyor."

"İdam edilen Seyit Rıza ve altı arkadaşının mezarlarının bulunması, Dersim arşivlerinin açılması ve Devlet Denetleme Kurulu'nun harekete geçirilmesi" Aygün'ün talepleri.

Aygün, bu taleplerini iletmek için de CumhurbaşkanıAbdullah Gülile görüşecek. Gül "görüşelim" dedi ama henüz tarih saat vermedi. Daha önce de aynı talepler konusunda Cumhurbaşkanı'yla görüşen ama kendi deyimiyle "sonuç alamayan" Aygün hala umudunu koruyor.
 

Bu haber toplam 1088 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri