Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Aylan'ın fotoğrafı İsveçli bakanı ağlattı

04.09.2015 12:22
İsveç Dışişleri Bakanı, Yunanistan'a giderken botlarının batması sonucu boğularak ölen küçük Aylan'ın fotoğrafı hakkında konuşurken ağladı.

ATİLA ALTUNTAŞ/STOCHOLM

İsveç Dışişleri Bakanı Margot Wallström, önceki gün Yunanistan'a kaçak yollardan gitmeye çalışırken botlarının batması sonucu boğularak ölen küçük Aylan'ın fotoğrafı hakkında yorum yaparken ağladı.

"ÇOK ÜZGÜN VE ÖFKELİYİM"

İsveç devlet televizyonunda yayınlanan haber programı "Aktüel"e konuk olan Wallström, Bodrum'dan umuda yolculuk için çıktıkları yolculukta botlarının batması sonrası hayatını kaybeden küçük Aylan'ın cansız bedeninin fotoğrafı hakkında değerlendirmede bulunduğu sırada ağlamaya başlayarak, "konudan dolayı çok üzgün ve öfkeli" olduğunu söyledi.

"Bu resme bakınca etkilenmemek ve üzülmemek elde değil" diyen Wallström, Avrupa ülkelerine göç sorunu ile ilgili olarak "acil eylem" çağrısında bulundu.

"HEPİMİZ İNSANIZ"

Almanya ve İsveç'in en çok Suriyeli sığınmacıyı kabul eden ülkeler arasında olduğunu kaydeden Wallström, diğer Avrupa ülkelerini de inisiyatif alarak sığınmacılara kapılarını açmasını istedi. İsveçlilerin sığınmacıları bağrına basacağına emin olduğunu belirten Wallström, "hepimiz insanız" dedi.

Bu haber toplam 1228 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri