Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AYM'de Kritik Gün

29.05.2014 13:08
İlk karar CHP'li vekil Mehmet Haberal'la ilgili oldu. Haberal'ın yurtdışına çıkış yasağının kaldırılmasına ret geldi.

Video paylaşım sitesi Youtube avukatı aracılığıyla, Türkiye Barolar Birliği (TBB) ile CHP'li bazı milletvekilleri ise söz konusu siteye erişim engelinin kaldırılması için AYM'ye ayrı ayrı bireysel başvuruda bulunmuştu. Başvuruları inceleyen AYM, bu konudaki bireysel başvurularla ilgili incelemesine bugün devam edecek.

Öcalan ve Hilmioğlu başvurusu

Ergenekon davası tutuklusu Fatih Hilmioğlu'nun sağlık sorunları nedeniyle 20 Şubat'ta tedbiren tahliyesine karar veren AYM, Hilmioğlu'nun konuya ilişkin bireysel başvurusunu esastan incelemeyi daha sonra sürdürecek.

AYM, terör örgütü elebaşı Öcalan'ın, yazdığı kitaba basım aşamasındayken el konulması nedeniyle haklarının ihlal edildiği gerekçesiyle yaptığı başvuruyu da daha sonra incelemeyi sürdürecek.

Haberal'a yurtdışı vizesi vermedi

Anayasa Mahkemesi, Ergenekon davasında tutuksuz yargılanan CHP'li vekil Mehmet Haberal'ın yurtdışına çıkma yasağının kaldırılması talebini reddetti.

Ergenekon davasinda 12 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılmasının ardından tahliyesine karar verilen Haberal, avukatları aracılığıyla İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ne başvurarak yurtdışına çıkış yasağının kaldırılmasını talep etmiş ancak bu talep reddedilmişti. Haberal bunun üzerine AYM'ye başvurmuştu.

Bu haber toplam 1146 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri