Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ayşe Kulin'i korkutan şey bakın ne!

28.09.2012 15:42
Yazar Ayşe Kulin Türkiye gündemini değerlendirdiği programda tablonun kendisini korkuttuğunu dile getirdi. Kulin, başörtülülere zamanında iyi davranmadıklarını itiraf etti.

Habertürk'te Balçiçek İlter'in hazırlayıp sunduğu Söz Sende programına katılan yazar Ayşe Kulin , Türkiye'nin giderek muhafazakarlaştığını ve bu tablonun kendisini korkuttuğunu açıkladı.

Geceleri dışarı çıktığında içkili mekan bulmanın zorlaştığını anlatan Kulin, "Git gide muhafazakarlaşıyoruz, bu beni korkutuyor" dedi.

İşte Ayşe Kulin'in o açıklamalarından satır başları...

"ŞERİAT GELECEK DİYE KORKMUYORUM"

"Her zaman muhafazakardık, ama giderek daha da muhafazakarlaşıyoruz. Bu beni korkutuyor. Şeriat gelmesinden falan korkmuyorum. Şeriatın gelmeyeceğine eminim. Ama muhafazakarlaşmak, değişime direnmek iyi bir şey değildir. Toplumların önünü kapatır. Ve erkek her zaman baskın çıkar. Mesela içki içmek iyi bir şey değil, ama hayatın bir parçasıdır. Kimileri dua ederek, kimileri de içki içerek sakinleşir."

"İÇKİ İÇECEK YER BULAMADIK"

"Sakarya'ya imza gününe gitmiştik. Çıktık, canım soğuk bira çekti. Kilometrelerce yürüdük içki içilebilecek tek bir meyhane bulamadık. Bu bir mahalle baskısıdır, korkutuyor."

"BAŞI KAPALILARA İYİ DAVRANMADIK ŞİMDİ RÖVANŞ ALIYORLAR"

Biz başını kapayan kadınlara uzun yıllar saygı göstermedik, belki de bunları hak ettik. Şimdi onlar rövanşlarını alıyorlar.
 

 

Bu haber toplam 14920 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri