Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Aysel Tuğluk çöp topladı

06.07.2013 23:21
Temizlik işçileri çalışmayınca milletvekili ve belediye başkanı çöp topladı, ortaya ilginç görüntüler çıktı.

Van Büyükşehir Belediyesi'nin temizlik işlerinde çalışan 460 taşeron işçi,'sendikalı olmaları kabul edilmediği' için bir günlük iş bıraktı.

İŞÇİLER ÇALIŞMAYINCA VEKİL ÇÖP TOPLADI

Dün akşamdan itibaren şehir merkezinde çöpler toplanmazken Van bağımsız Milletvekili Aysel Tuğluk ve BDP'li Belediye Başkanı Bekir Kaya'nın da aralarında bulunduğu 200 kişilik gurup kentin sokaklarında çöp topladı.

Şapka takıp eldiven giyerek çöp toplayan milletvekili Aysel Tuğluk, bir yandan da elindeki süpürgeyle sokakları süpürdü. Temizlik çalışmalarının ardından konuşan Tuğluk, işçinin emekçinin, ezilenlerin partisi olduklarını belirterek, "Tabi ki emekçilerin sosyal haklarına, sosyal güvencelerine, uygun çalışma koşullarına sahip olmasının çabası içerisindeyiz. Onların hakkını savunmak bizim mücadele gerekçemizin temelini oluşturuyor. Bugün Van'da yaşanan olay küçük bir grubun başlattığı bir durum. Olmaması gerekirdi. Fakat biz de onların taleplerinin ne olduğunu tam anlayamadık. Geçmiş dönemlerde aylarca maaşlarını alamıyorlardı. Bizim belediyemiz döneminde düzenli maaşlarını alıyorlar. Neden böyle bir yola girdiler? Bir sıkıntı varsa bile konuşmayla sorun çözülebilirdi. O yüzden halkımızı da temizliğe davet ettik. Ben çok severek yaptım." ifadelerini kullandı.

Bu haber toplam 1440 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri