Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kayserispor'dan Trabzonspor'a şike iması!

22.07.2013 12:23
Kayserispor Başkanı Recep Mamur, Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu ile arasında yaşandığı iddia edilen diyaloglar hakkında açıklama yaptı.

 

Kayserispor Başkanı Recep Mamur ile Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu arasında medyaya yansıyan açıklamalara bir yenisi eklendi. Kayserispor Başkanı Mamur "Eğer konu; bir oy için verilmiş vekâlet ise; Trabzonspor'un onursal başkanı, eski bakanımız Sayın Mehmet Ali Yılmaz, Cine5 görüşmelerinde Trabzonspor'u temsil etmesi için Sayın Aziz Yıldırım'a vekâlet vermiştir"dedi

Kayserispor Başkanı Recep Mamur, sarı kırmızılı kulübün resmi internetsitesinden yaptığı açıklamada, "Seni gömecek yer bulamazlar!" veya "Seni Kayseri'ye gömerim!", ifadesinin sesliolarak söylenmediğini belirterek, yazılı açıklamasında şu ifadelereyer verdi:

"Uygunsuz ifadeler ve açıklamalar ile sizleri meşgul etmektenbüyüküzüntü duymama rağmen, birkaç konuya açıklık getirmek; kulübümüz ve şahsım adına, artık zorunlu hale gelmiştir.

1) Şahsıma karşı: "Seni gömecek yer bulamazlar!" veya " Seni Kayseri'ye gömerim!", ifadesisesli olarak söylenmemiştir. Bu sözü, hiç kimse "Recep MAMUR" 'a karşı söyleyemez. Söylemiş gibi davranmak; ancak üçüncü sınıf mafya tavrıdır. Bu durum, benden çokTrabzonspor veTrabzon şehrini yaralar.

2) Ben ve kulübümün mensupları, hiçbir dönemde, şike ve benzeri işlere karışmadık; karışan soysuzlara destek vermedik, veyaekonomikişbirliğinegirmedik.

3) Eğer konu; bir oy için verilmiş vekâlet ise;Trabzonspor'un onursal başkanı, eski bakanımız Sayın Mehmet Ali Yılmaz, Cine5 görüşmelerindeTrabzonspor'utemsiletmesi için Sayın Aziz Yıldırım'a vekâlet vermiştir. Ayrıca; diğerİstanbultakımları veAnadolutakımlarının çeşitlidönemlerde, çeşitli nedenlerle birbirlerine vekâlet verdikleri defalarca görülmüştür.

4) Eğer konu; 3Temmuzsüreci dolayısıylaTrabzonspor'un hakları ise; bu duruma şahsımın, Kulüpler Birliği'nin, hatta Sayın Hacıosmanoğlu'nun yapabileceği bir şey yoktur. Demokratik ve medeni ülkeler hak arayışlarını; polis, savcılık, mahkemeler ve tabi ki kanunlar çerçevesinde sürdürür.

5) Trabzon şehri ve Trabzonspor ile dostluğumuz; Trabzonspor'a, kendi sahamızda 6-5 yenilerek küme düştüğümüz sezon dahi bozulmamıştır. Şikeden şikâyet eden Sayın İbrahim Hacıosmanoğlu, nasıl küme düştüğümüzü öğrenmek ister ise; çok yakınında, bilgi alabileceği şahitler vardır.

Değerli Kamuoyu'na, Trabzonspor ve Kayserispor camiası ve taraftarlarına verdiğimiz bu rahatsızlıktan dolayı derin üzüntü içerisinde olduğumu bildirmek isterim."

Bu haber toplam 1630 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri