Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Aytaç Durak gözaltına alındı

21.06.2011 14:28
Aytaç Durak ile Belediye Meclis Başkan Vekili Mustafa Tuncel'in evlerinde polis ekipleri arama başlattı.

İçişleri Bakanı Osman Güneş, Adana'da yürütülen operasyonda, bakanlıkça görevinden uzaklaştırılan Aytaç Durak'ın da içinde bulunduğu 17 kişinin gözaltına alındığını bildirdi.

İçişleri Bakanlığı kararıyla Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden uzaklaştırılan Aytaç Durak ile Belediye Meclis Başkan Vekili Mustafa Tuncel'in evlerinde polis ekipleri arama yaptı.

Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sabah saatlerinde Durak'ın Mithat Saraçoğlu Caddesi'ndeki evine gelerek, arama yaptı.
Ekipler, aynı saatlerde mevcut Belediye Meclis Başkan Vekili Mustafa Tuncel'in evi, Adana Demirspor kulüp binası ile Büyükşehir Belediye binasında da arama yaptı

İçişleri Bakanlığı kararıyla Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden uzaklaştırılan Aytaç Durak ve Belediye Meclis Başkan Vekili Mustafa Tuncel, aramaların ardından gözaltına alındı.

Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekiplerinin, Durak'ın Mithat Saraçoğlu Caddesi'ndeki evindeki araması sürüyor. Durak'ın avukatı Necil Topuz da eve gelerek, polisten bilgi almaya çalıştı. Topuz, basın mensuplarına, neden arama yapıldığı konusunda bilgisinin olmadığını belirtti.

Aynı saatlerde polis ekipleri, Belediye Meclis Başkan Vekili Mustafa Tuncel'in evi ile Büyükşehir Belediye binasındaki arama çalışmalarını tamamladı. Bazı evraka el konulurken, Tuncel ve belediye binasında bir kişi gözaltına alındı.

Aramalara KOM Şube Müdürlüğünün yanı sıra İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerinin de destek verdiği gözlendi.

Bu haber toplam 2092 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri