Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Azeri yazardın şok iddia!

17.10.2015 11:12
Sevil Nuriyeva, Azerbaycan'da Amerikan halkında destek amacıyla hazırlanan bir klibi yayınlayan TV kanalına bizzat gidip, görüntülerin yayınlanmamasını istediğini anlattı.

24 TV'de Kadınlar Meclisi programında konuşan Star Gazetesi yazarı Sevil Nuriyeva, Azerbaycan'da yaşadığı ibretlik bir olayı anlattı. Nuriyeva, Azerbaycan'da bir televizyon kanalında Amerikan halkına destek için hazırlanan 11 Eylül klibinin bizzat Amerikan Büyükelçisi tarafından engellendiğini söyledi. Sevil Nuriyeva'nın anlattığına göre, büyükelçi kanala giderek,"Amerikan toplumunu aciz gösterecek bu görüntüleri, destek olmak için bile olsa yayınlamayın" dedi.

İşte Nuriyeva'nın ağzından o olay:

Azerbaycan'da tanınan bir bestekar 11 Eylül'ün yıldönümü için bir şarkı besteledi Amerikan halkına destek olsun diye. Onun görüntülerinin üzerine saldırı anının fotoğraflarını koymuştu. Amerikan Büyükelçisi bizzat televizyon kurumuna geldi ve bu görüntülerin kaldırılmasını istedi.

Büyükelçi, "Amerikan toplumunu zayıf gösteren, aciz gösteren, teröre maruz kaldığını gösteren görüntüler zinhar olmayacak. Amerikan toplumu hep galip toplumdur, zafer kazanan toplumdur. O nedenle kesinlikle desteğinizi bu şekilde vermeyeceksiniz. Ama dünyadaki bütün terör saldırılarına yönelik ne kadar fotoğraf varsa kullanabilirsiniz" dedi.

STAR

Bu haber toplam 2860 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri