Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Galatasaray diyeceğine Kılıçdaroğlu desene!

18.04.2011 10:54
Galatasaray’a gönderme yaptığına göre, Deniz Bey’in derdi Genel Başkanı ile, listeler falan işin bahanesi. Fenerbahçe bile Türkiye Kupasını alır ama CHP tek başına iktidar olamaz bu kafayla!

Aziz Üstel'in yazısı

Deniz Baykal, CHP milletvekili listelerinden duyduğu mutsuzluğu dile getirirken, “değerli insanları bir araya getirelim diye uğraşırken Galatasaray’a dönmeyelim!” demiş.

Galatasaray’a gönderme yaptığına göre, Deniz Bey’in derdi Genel Başkanı ile, listeler falan işin bahanesi. Çünkü Galatasaray’ın bu yıl perişan saçlarımı mırıldanıp, her hafta yeni bir başarısızlık rekoru kırmasının sorumlusu futbolcular değil başkanı ve yönetim kuruluydu. Baykal da listeleri inceledikten sonra “Galatasaray’a benzemeyelim.” diyorsa, Kılıçdaroğlu ve Merkez Karar ve Yönetim Kurulu’na gönderme yapıyor. Bunu neden açık açık söylemeyip kongre üyesi olduğu Galatasaray üzerinden, ‘kızım sana söylüyorum gelinim sen anla’ örneği ile laf atıyor Dersim’li Kemal Bey’e? Çünkü şu sıra Kılıçdaroğlu’yla güreşecek gücü yok. Bekliyor Tayyip Erdoğan onu çırpmayla devirip, bel kündesine getirsin, iki omzunu da Türkiye minderine yapıştırsın, sonra er meydanına fırlayacak, “heyyyt var mı bana yan bakan!”  narasıyla Kılıçdaroğlu’nu mindere çağıracak.

Onun içindir Galatasaray falan diyerek, çok iyi becerdiği demagoji sanatından örnekler sergilemesi.

Deniz Beyim, sen hiç merak etme Galatasaray gelecek yıl zirveye gene kurulur. Ya CHP?

Yahu ben de amma saçma sapan bir soru sordum ha! CHP ne zaman zirveye bir başına kuruldu ki? Fenerbahçe bile Türkiye Kupasını alır ama CHP tek başına iktidar olamaz bu kafayla!

Stargazete.com 

Bu haber toplam 1550 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri