Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yıldırım'dan Aydınlar'a: Başkan olamayacaksın

14.02.2012 12:02
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, bir basın açıklaması yayınladı. Yıldırım'ın hedefinde, eski Federasyon Başkanı Mehmet Ali Aydınlar vardı.

''Futbolda şike'' iddialarına ilişkin görülen davada tutuklu olarak yargılanan Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, duruşmaya verilen arada basın mensuplarıyla sohbet etti.

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'ndeki salonunda görülen duruşmada, Yıldırım, verilen arada davayı izleyen basın mensuplarının bulunduğu bölüme yaklaşarak, burada bir sandalyeye oturdu. Gazetecilerle sohbet eden Yıldırım, Olgun Peker'in Fenerbahçe yöneticisi olduğunun yazıldığını belirterek, ''İnsan bir araştırır, nasıl gazetecisiniz?'' dedi.

Bir gazetecinin ''Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı (TFF) Mehmet Ali Aydınlar'ın istifasını nasıl değerlendiriyorsunuz?'' sorusuna Yıldırım, ''Mahkemedeyiz şimdi. Bana ne. Siz tapeleri okuyun'' şeklinde cevap verdi.

Gazetecilerin, hangi koğuşta kaldığı sorusuna ''Bende bilmiyorum'' yanıtını veren Yıldırım, ''Tek başınıza mı kalıyorsunuz?'' sorusuna da, ''Memleket davalarına bakın'' şeklinde karşılık verdi.

Yıldırım, basın mensuplarının, ''Cezaevinde hangi kitabı okuyorsunuz?'' sorusuna, gülerek ''Nereden sevdim o zalim kadını'' yanıtını verirken, ''Günleriniz nasıl geçiyor?'' sorusuna da, ''ağlayarak geçiyor'' açıklamasını yaptı.

Kulüp başkanı olduğu için 24 saat spor yaptığını söyleyen Yıldırım gazetecilerle sohbeti sırasında yanına yaklaşan tutuklu sanık Abdullah Başak'a hitaben, ''Mini Cooper'e binmek için zayıflıyor musun?'' dedi. Başak da gazetecilere dönerek, ''Bir bana bakın, bir de Mini Cooper'e... Alsam, Cooper mı alırım. Mini Cooper benim belime geliyor'' dedi.

Yıldırım daha sonra gazetecilere dönerek, verdiği cevaplara ilişkin şaka yaptığını söyledi.

Bülent Uygun da, Aziz Yıldırım'ın yanına gelerek gazetecilerle konuştu. Uygun'un Yıldırım'ı kast ederek, ''Başkanım ejderha gibidir, her şeyi tek tek cevap vererek püskürtür'' demesi üzerine Yıldırım da, ''Onun için buradayız'' dedi.

Bu arada, duruşmaya verilen ara sırasında eski Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Emin Arslan ve Refik Ali Uçarcı da, Aziz Yıldırım'ın yanına giderek bir süre sohbet etti.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Eski Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar'a yönelik, ''Sözümüz sanadır Aydınlar... Şunu bilmelisin ki; holding sahibi olabilirsin, TFF Başkanı olabilirsin hatta bir gün çok daha büyük mevkilerde bile olabilirsin. Ama Asla Fenerbahçe başkanı olamayacaksın. Sen ve senin arkandaki zihniyetin buna gücü yetmeyecek. Bizlerin mücadelesi, çektikleri, hep bu yüzdendir; Fenerbahçe;yi senin gibilere teslim etmemek içindir'' ifadelerini kullandı.

 

Bu haber toplam 1564 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri