Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Aziz Yıldırım'dan Bomba Açıklamalar

27.01.2015 15:13
Aziz Yıldırım, Fethullah Gülen grubunun kendisinden 50 milyon dolar istediğine yönelik iddiaların kulağına geldiğini söyledi.

G.Saray Başkanı Duygun Yarsuvat’ın “Fethullah (Gülen) grubu, Aziz Yıldırım’dan 50 milyon dolar istedi. Aziz Yıldırım da F.Bahçe de bu parayı vermedi. Ondan sonra malum süreç başladı. Henüz sonlanmayan bir süreç” şeklindeki sözleri yargıya taşındı.

Yıldırım, geçen hafta şike soruşturması ve davasında ‘kumpas kurulduğuna’ ilişkin soruşturmada ‘müşteki’ sıfatıyla ifade verdi. F.Bahçe Başkanı, terör savcılığındaki ifadesinde “illegal bir yapının F.Bahçe’yi ele geçirmek için kumpas kurduğunu” iddia etti. Savcı, bu ifadenin ardından Aziz Yıldırım’a G.Saray Başkanı'nın ortaya attığı '50 milyon dolar’ iddiasını sordu.

HAKİM VE SAVCIDAN ŞİKAYETÇİ

Yıldırım bu konudaki soruya muğlak bir yanıt verdi. Kendisine ‘doğrudan böyle bir talep ile gelinmediğini, para istenmediğini’ belirtti. Ancak ‘bu yöndeki iddiaların kulağına geldiğini de’ ifadesine ekledi. Aziz Yıldırım, aralık ayında şike' soruşturmasında kendisine ve kulübe yönelik ‘kumpas’ kurulduğu iddiasıyla, şike soruşturması ve davasında görev alan polis ve hakimler hakkında suç duyusunda bulunmuştu.

Akşam

Bu haber toplam 1458 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri