Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Baba, BDP'li vekilleri protesto etti!

23.09.2011 09:30
Siirt'teki saldırıda kızını kaybeden baba, BDP'li vekilleri protesto etti!

BDP Siirt Milletvekili Gülten Kışanak, Diyarbakır milletvekilleri Altan Tan ve Nursel Aydoğan, Siirt'teki saldırıda hayatını kaybeden Nurcan Olgaç'ın taziye törenine katılmak istedi. Acılı Baba Hüsam Olgaç, BDP'lilerin taziye yerine geleceğini öğrenince, karşılaşmamak için taziye yerini terk edince, BDP heyetini Nurcan'ın amcası Abdurrahman Olgaç karşıladı.

Terör örgütü PKK tarafından yapılan saldırıda hayatını kaybeden 4 genç kızın taziyelerine katılmak için Siirt'e gelen BDP'liler, ilk olarak Nurcan Olgaç'ın taziyesine katılarak başsağlığı dileğinde bulundu. Siirt Kızlar Tepesi'nde bulunan taziye çadırına, BDP'li heyetin geleceğini öğrenen acılı baba Hüsam Olgaç, BDP'lilerle karşılaşmamak için taziye çadırını terk etti.

Taziyede konuşma yapan BDP Siirt Milletvekili Gülten Kışanak, ailenin acısını paylaştıklarını ve olayın çözümü için ellerinden geleni yapacaklarını açıkladı. Kışanak, "Umuyorum ki paylaştıkça acımız azalacak, birbirimize destek oldukça birbirimize güç moral verdikçe bu zor günlerin de üstesinden geleceğiz. Yaşadığımız olay tabiî ki kolay kabul edilebilir acısı da kolay dinebilir bir olay değil." dedi 

Bu haber toplam 1964 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri