Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Babasını Da Satmış

15.02.2014 12:30
CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül’ün, laiklik ilkesini bahane ederek babasına düşman olduğu ortaya çıktı.

CHP’nin adı yolsuzluk dosyaları ile anılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül’ün, laikçilik aşkı yüzünden babasına karşı bile insanları isyana teşvik ettiği ortaya çıktı.

1991 yılında Şişli’de Fulya Camii altında İslami Düğün Salonu işleten Mustafa Sarıgül’ün babası Hakkı Sarıgül, İslami usullere göre düğün yapmak isteyenlere mekân sağlamasından dolayı oğlunun gazabına uğramış.

Baba Sarıgül’ün Fulya Camii altında işlettiği İslami Düğün Salonu haberinin Cumhuriyet gazetesinde yer almasından sonra küplere binen Mustafa Sarıgül, İçişleri Bakanlığı’na çağrıda bulunmuş ve söz konusu uygulamaya bir an önce son verilmesi gerektiğini istemiş. Babasını İslami Düğün Salonu işletmesinden dolayı “Çağdışı”, “Gerici güç” diye tanımlayan Sarıgül, kendi ifadesi ile yurtseverleri bu güçlere karşı göreve çağırıyor!

Cumhuriyet gazetesinde 10 Ocak 1991 tarihinde yer alan haberde, Mustafa Sarıgül’ün, babasının İslami Düğün Salonu işletmesinden dolayı küplere bindiği ve insanlara babasına karşı laikliği koruma çağrısında bulunduğu açıkça görülüyor.

BABASI, LAİKLİĞE AYKIRI DAVRANMIŞ!

Sarıgül’ün, babasını hedef aldığı açıklamalar, Cumhuriyet gazetesinde şöyle yer almış:   “Mustafa Sarıgül, “(…) İçişleri Bakanlığı, laiklik dışı davranışlarını sürdüren bu yerle ilgili araştırma yapmalıdır” dedi. Laik bir ülkede yaşadığını söyleyen Mustafa Sarıgül şöyle konuştu: “Bu tip laikliğe aykırı davranış ve tutumların bir an önce durdurulması için yetkilileri göreve çağırıyorum. Ülkemin ileri demokratik ve çağdaş ülkeler seviyesine çıkması için çağdaş bir yurt yaratılması için verilen mücadelenin önüne çıkan bu tip engeller mutlaka yıkılmalıdır. 1936’da çıkarılan kılık kıyafet yasasını geriye çekmek isteyen çağdışı gerici güçlere karşı bütün yurtseverleri göreve çağırıyorum.”

“SARIGÜL CAMİLERİ SEÇİM MALZEMESİ YAPIYOR”

Geçmişte, babasını işlettiği İslami Düğün Salonu’nu laikliğe aykırı olmasından ötürü İçişleri Bakanlığı’na şikayet eden Sarıgül’ün bugün seçim kampanyalarında camiler üzerinden siyaset yaptığı da gözlerden kaçmıyor.

KOBİDER Genel Başkanı Nurettin Özgenç, Mustafa Sarıgül’ün bu tavrını eleştirdi ve “Mustafa Sarıgül’ün seçimler için hazırladığı Ayasofya ve Ortaköy cami temalı afişler ile ‘Ayasofya için oy ver’ ‘Ortaköy Cami için oy ver’ şeklinde camilerin seçim malzemesi yapılarak oy devşirmek istenmesi takiyyecilikle eş değerdedir” dedi.  Özgenç, Mustafa Sarıgül’e seslenerek, “Genel de tanınmış şahsiyetlerin cenazelerinde en ön safta yer alan günümüzde İBB başkanlığına “çare” diye gösterilen ve 15 yıldan beri belediye başkanlığı yapan biri belediye binasının hemen yanındaki Nimet Abla Camii’ndeki cemaatin soğukta kapıda kağıt üstünde namaz kıldığını bunca yıldır görmedi mi? diye sordu.

Yeni Akit

Bu haber toplam 1484 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri