Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İKİ İLÇE TEK SOFRADA İFTAR YAPTI

15.07.2014 13:23
Bağcılar Belediyesi ile Güngören Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği iftar programı 8 bine yakın iki ilçe sakinini aynı iftar sofrasında buluşturdu

İKİ İLÇE TEK SOFRADA İFTAR YAPTI

Bağcılar Belediyesi ile Güngören Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği iftar programı 8 bine yakın iki ilçe sakinini aynı iftar sofrasında buluşturdu. Yenigün ile Güneştepe mahallesinin kesiştiği noktada kurulan iftar sofrasına misafir olan Milli Eğitim Eski Bakanı Ömer Dinçer, “Ülkemizde çok güzel ve huzurlu bir Ramazan ayı yaşıyoruz. İnşallah komşularımız da bayrama kadar huzurlu ve barış dolu günlere kavuşurlar.” dedi.

Bağcılar ve Güngören ilçelerinde yaşayanlar ülkemizde benzeri bulunmayan çok anlamlı bir geleneği sürdürmenin ayrıcalığını yaşıyor. Hayırsever işadamlarının da katkısıyla kurulan iftar sofrasında buluşan iki ilçe sakinleri birlik, beraberlik, yardımlaşma ve komşuluk duygularının gelişmesine katkıda bulundular.

Yenigün ve Güneştepe mahallelerinin kesiştiği yerde kurulan iftar sofrasında sekiz bine yakın ilçe sakini aynı sofrada buluştu.  Yavuz Selim Camii imam hatibi Kahraman Taşçı’nın okuduğu  Kuran’ı  Kerim’i huşu içerisinde dinleyen ilçe sakinleri ezan sesinin duyulmasıyla birlikte dualar eşliğinde iftarlarını yaptılar. İftar sonrasında  Yıldıztepe Camii imam hatibi Resul Temel de sofra duasını yaptı.

HUZUR DOLU BİR RAMAZAN YAŞIYORUZ

İftar sofrasına misafir olan Milli Eğitim eski Bakanı Ömer Dinçer yaptığı konuşmada her yaştan ve her kesimden insanların coşku, huzur ve selamet içerisinde manevi yönü çok güçlü olan bir amaç için buluştuklarını anlattı. Ülkemizde huzur dolu bir Ramazan yaşandığının altını çizen Dinçer, İslam coğrafyasının ise maalesef ateş içerisinde olduğunu belirtti. Dinçer, komşularımızın da bir an önce barış ve huzur dolu günlere kavuşması temennisinde bulundu. 10 Ağustos’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimini hatırlatan Dinçer, kritik bir süreçten geçileceğini kaydetti. Dinçer, şöyle konuştu:

“Önceden Cumhurbaşkanı’nı TBMM seçiyordu. Çok şükür sizin iradenizle artık yeni Cumhurbaşkanını halkın iradesi belirleyecek. CHP’de artık Cumhurbaşkanı seçiminde halkın iradesine gitmenin gerekli olduğunu fark etti ve bizim mahalleden birisini aday gösterdi. Bunu olumlu değerlendirmeliyiz. Eskiden Cumhurbaşkanları askerler ve statükoyla belirlemeye çalışıyorlardı. Şimdi ise sizin gönlünüzü almaya çalışıyorlar. Ancak aynı zamanda bu milletin güvenini de kazanmaları gerekiyor. İslamı ve Müslümanları ötekileştirmeye çalışan zihniyet içimizden birisini aday göstererek halkın güvenini kazanmış sayılmaz. Halkın inançlarına samimiyetle yaklaşmaları ve değer vermeleri gerekiyor. Sizin sahip olduğunuz değerleri taşıyanlar olarak sizin güveninize layık olmaya çalıştık. Bunların önünde Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan vardı. 10 Ağustos’ta bir kez daha sizin güveninize başvuracağız. Ümit ediyorum ki bu güveni yeniden bize göstereceksiniz.“

İFTAR SOFRASINDA KOMŞULUK DUYGUSU GELİŞİYOR

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ise konuşmasına iki ilçenin tek sofrada buluşmasını sağlayan Yüce Allah’a (c.c) şükrederek başladı. Çağırıcı, yıllardır aynı sokakta, mahallede ve apartmanda oturan hemşehrilerinin kurdukları ramazan sofralarında yeni dostluk ve kardeşliklere kapı araladıklarını anlattı. Çağırıcı, zulüm altında olan İslam coğrafyasındaki kardeşlerimize de dualarını gönderdiklerini kaydetti. Güngören Belediye Başkanı Şakir Yücel Karaman ise komşuluk duygusunu güçlendirmek için iftar sofrası kurduklarını ifade etti. 30 Mart Yerel Seçimleri’nde kendilerine oy vererek yeniden göreve getiren vatandaşlara teşekkür eden Karaman, “Sizin güveninize layık olmaya çalışıyoruz” dedi. Karaman, İslam coğrafyasında savaş ortamında zor günler yaşayan insanlara dualar gönderdiklerini de belirterek, “Onlardan maddi ve manevi desteğimizi eksik etmeyelim.” diye konuştu.

“İFTİHAR TABLOSU”

Kurulan bu sofranın iftihar tablosu olduğunu anlatan AK Parti Bağcılar İlçe Başkanı İsmet Öztürk de “İki ilçemizden gelen kardeşlerimizle aynı havayı teneffüs ediyoruz. Ülkemizin her tarafından insanımız bu sofrada buluştu. Güzel bir geleneğin 3. yılını doldurduk.” diye konuştu.

AK Parti Güngören İlçe Başkanı Ercüment Sever de iki ilçenin oluşturduğu güzel tablonun İstanbul’un dört bir köşesine yayılması temennisinde bulundu. Sever, “Türkiye sergilediği birlik beraberlikle çok güzel noktalara geldi.” dedi. 

20140715123733180.jpg

Bu haber toplam 3274 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri