Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bağdat'ta 8 bombalı araç patlatıldı

15.05.2013 22:47
Irak'ın başkenti Bağdat'ın muhtelif bölgelerinde, 8 bomba yüklü araçla saldırı düzenlendi.

Alınan bilgiye göre, şehrin Belediyat, Cedide, Kazimiye, Maalif, Sadiriye ve Zafaraniye semtlerinde 8 bombalı araç patlatıldı.

Görgü tanıkları çok sayıda ölü ve yaralının olduğunu bildirdi.

Bağdat'taki bombalı saldırılar

-Bomba yüklü 8 araçla düzenlenen saldırılarda,20 kişi öldü, onlarca kişi yaralandı

Irak'ın başkenti Bağdat'ta, bomba yüklü 8 araçla düzenlenen saldırılarda 20 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda kişi yaralandı

Bağdat'ın Kazimiye, Meştel, Sadr, Cedide, Maalif, Sadiriye, Zafaraniye semtleri ve Filistin Caddesi'nde yerel saatle 19.30-20.00 arasında şiddetli patlamalar yaşandı.

Şehrin doğusundaki Meştel semtinde bir otoparkın yakınında park halindeki aracın patlatılması sonucu, ilk belirlemelere göre, 4 kişi öldü, 9 kişi yaralandı.

Bağdat polisinden bir yetkili, Kazımiye semtinde bomba yüklü 2 araçla düzenlenen saldırılar sonucu, 10 kişinin öldüğünü ve çok sayıda kişinin yaralandığını söyledi.

Görgü tanıkları, Cedide ve Zafaraniye semtlerinde park halindeki bomba yüklü araçların patlatılması sonucu 4 kişinin öldüğünü, 14 kişinin yaralandığını bildirdi.

Sadr semtinde de bir petrol istasyonunun yakınında bomba yüklü aracın patlatılması sonucu 2 kişi öldü, 10 kişi yaralandı.

Saldırılarla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı 

Bu haber toplam 2540 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri