Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bağış başarılı Türk kızını tebrik etti

20.03.2011 17:16
İsveç'te Yeşiller partisinde başarılı bir şekilde siyaset yapan Türk kızı Derya Uzel'e Egemen bağıiş'dan tebrik...

ATİLA ALTUNTAS/STOCKHOLM

İsveç’te Yeşiller ve Çevre partisinden Stockholm belediyesi Spånga-Tensta bölgesi encümen azası, Stockholm idare mahkeme jüri üyesi ve Stockholm sosyal delegasyon yönetim kuruluna seçilerek büyük başarı yakalayan Türk asıllı Derya Uzel, geçen hafta yapılan Yeşiller partisi Stockholm il kongresinde yeniden yönetim kuruluna seçildi.

Geçen sene ki kongrede ilk defa Stockholm il kongresinde Yönetime seçilen Uzel, başarılı çalışmalarından dolayı, busene tekrar yönetim kuruluna seçilmeye layık görüldü.

Yeşiller Partisi'ndeki en son görevinden sonra Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış'tan tebrik mesajı aldığını söyleyen Uzel, ''Bakanımız Bağış'ın mesajında, 'Yeşiller Partisi üyeliğinizin yanı sıra, Stockholm Belediyesi Spaonga-Tensta bölgesi encümen azası, Stockholm idare mahkeme jüri üyesi ve Stockholm sosyal delegasyon yönetim kuruluna seçilmiş olmanızı memnuniyetle öğrenmiş bulunuyorum. Yeni görevlerinizin, ülkemizin Avrupa Birliği'ne katılım sürecine katkıda bulunulması bakımından da önemli bir fırsat sunduğunu düşünüyorum' ifadeleri yeralıyor'' dedi.

Bakan Egemen Bağış'ın gönderdiği tebrik mesajından dolayı çok gururlandığını söyleyen Uzel, ''Temennim odur ki, Türkiye en kısa zamanda Avrupa Birliği üyeliğine kabul olur. Bize de bir görev düşerse elimizden geleni yaparız'' diye konuştu.

Konya'nın Kulu ilçesinden gelen işçi bir ailenin kızı olan Derya Uzel (26), 3 yıl önce üye olduğu Yeşiller Partisi içinde bir yıldan bu yana aktif olarak çalışmalara katılıp görev almaya başladığını söyledi. İlk, orta eğitiminden sonra İsveç'te üniversitede öğrenim gördüğünü, en son olarak da Södertörns Yüksekokulu'nda Siyaset Bilimleri konusunda yüksek lisans yaptığını kaydeden Uzel, bundan sonra Türkleri İsveç siyasetinde temsil etmeye devam edeceğini kaydetti.

İsveç'te 19 Eylül 2010 yapılan genel ve yerel seçimlerde Yeşiller Partisi'nden Spaonga-Tensta bölgesinde belediye encümen üyesi seçildiğini kaydeden Uzel, ''Ayrıca yine seçimlerden sonra Stockholm İdare Mahkeme jüri üyesi ve Stockholm Sosyal Delegasyon yönetim kuruluna seçilerek geldim. Daha sonra da Yeşiller Partisi'nin kongresinde bir yıllığına Stockholm Bölge Yönetim Kurulu üyeliğine yeniden seçildim'' dedi.

Uzel, istediği yönde gelişmeler olması ve kendini hazır hissetmesi halinde 4 yıl sonra yapılacak genel seçimlerde partisinden milletvekilliğine aday olabileceğini kaydetti.

new_175178_eylem.jpg

Kaynak:
Bu haber toplam 3586 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri