Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bağış'tan Le Pen'e cevap geldi

01.04.2013 12:57
Türkiye’nin tarihi, coğrafi durumu ve kültürüyle AB'nin parçası olmadığını açıklayan Fransız aşırı sağcı lidere Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış'tan cevap geldi.
Samanyolu Haber'e konuşan Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış , Fransız aşırı sağcı lider Le Pen'e cevap verdi: “Biz bu numaraları yemeyiz. İslam'ın görünürlüğünü bir sorun olarak gören zihniyeti bizim ciddiye almamız söz konusu dahi olmaz. Avrupa'nın aşırı sağcı siyasetçileri bize akıl vereceğine, o akıllarını Müslümanlara karşı nefretlerini törpülemeye kullansınlar. Bu yönde bir eğilimleri varsa elbette Türkiye olarak biz (onların tedavisine) yardımcı oluruz. Ama önce bunu kamuoyuna beyan etsinler. Müslümanların Fransızlığını tartışmadan önce Müslümanlara Fransız kalmamayı öğrensinler.”
  
FRANSIZ AŞIRI SAĞ PARTİ LİDERİ LE PEN NE DEMİŞTİ?
 
"Türkler herkesin çıkmak istediği bir birliğe neden girmek istesin?" Le Pen iktidara gelmesi durumunda Müslümanlar arasında Fransızlık bilincinin yerleşmesi için eğitim sisteminde asimilasyona öncelik vereceğini dile getirmişti.
 
Türkiye’nin tarihi, coğrafi durumu ve kültürüyle AB'nin parçası olmadığını açıklayan Fransız aşırı sağcı lider “dürüst olarak bir millete saygı duymak istiyorsanız açıkça gerçekleri söylemelisiniz. Bu konuda Türkiye’ye açık davranılmadı, Türkiye AB’nin parçası değil diye konuşmuştu. 
 
SAMANYOLU HABER
 
 
Bu haber toplam 1362 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri