Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bağ-Kur emekli hesaplarını bloke etti

28.03.2011 15:15
Sosyal Güvenlik Kurumu'nun yaptığı hata geçen hafta binlerce emekliye çifte maaş sevinci yaşatmıştı. Çift maaşı duyan emekli bankamatiklere koştu. Bağ-Kur bankalardaki hesapları bloke etti.

24 Mart tarihinde gece yarısından sonra bankalara giden emekliler, maaşlarının iki katı parayla karşılaştılar.  Emekliler sevinçlerini tanıdıkları diğer emekli arkadaşları ile paylaşınca herkes bankamatiklere akın etti. Üç ayrı bankada erken saatlerde çok sayıda emekli çift maaş çekmenin sevincini yaşadı.

Bazı emekliler ise aldığı paranın fazla olduğunu düşünüp banka yetkililerine müracaat etmesiyle bankaların haberdar olduğu olayda, SGK'nın yanlış bir işlem nedeniyle çift maaş talimatı verdiği ve sorununda buradan kaynaklandığı tespit edildi.

Bağ-Kur hatanın fark edilmesi ile bankalardaki emekli hesaplarına bloke koydu. SGK yetkilileri ile görüşen Haber 7 hesapların geçici süre bloke edildiği bilgisini edindi.

Kurumun maaşların çekileceği dönemde yaptığı blokenin emeklileri mağdur etme ihtimali ortaya çıktı. Blokenin ne zaman kaldırılacağı konusunda yetkililer 'sorunun çözülmeye çalışıldığını gün içerisinde  de çözüleceği' bilgisini verdi!

Bu haber toplam 2862 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri