Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bahçeli: Başbakan tam bir Matematik dehası

26.11.2013 11:43
Başbakan Erdoğan'ın Kızılcahamam Kampı’nda yakın çevresine yaptığı 'Kızlı erkekli öğrenci evleri' açıklamasını Zaman gazetesine sızdıran köstebeğin İdris Bal olmadığı ortaya çıktı. Peki o konuşmayı sızdıran Erdoğan'ın yakın çevresindeki köstebek kim?
Başbakan Erdoğan'ın Kızılcahamam Kampı’nda yaptığı ‘öğrenci evleri’ çıkışı sonrası, AKP'de "kim sızdırdı" tartışması başladı. Ardından da Gezi'de ve dershanelerin kapatılması konusunda partisine aykırı görüşler bildiren milletvekili İdris Bal'ın ismi ön plana çıktı.
 
Zaman gazetesinde yer alan o çok tartışılan haberi hazırlayan Ankara muhabiri Ahmet Dönmez, kaynağının kesinlikle İdris Bal olmadığını söyledi.
 
 
 
 
"Kaynağımı açıklayabilmeyi öyle çok isterdim ki…" diyen Dönmez, "‘haber kaynağını gizleme’ erdeminden onlar kadar habersiz olsaydım, ‘o ismi’ açıklar ve yüzlerinde oluşacak ifadeyi keyifle izlerdim. Ama bunu hiçbir zaman yapmayacağım." dedi.
 
Aynı gün birçok gazetede haberin çıktığını söyleyen Dönmez, şöyle devam etti:
 
"Kızılcahamam haberini yayımlayan gazetelerden Yeni Akit’in Genel Yayın Yönetmeni Hasan Karakaya’nın yaptığını ‘trajikomik’ kategorisine bile sokamıyorum. Kendi gazetesinde çıkan haberden bile bihaber şu cümleleri sıralayabiliyor: “Basına kapalı bölümlerde daha çok ‘parti içi konular’ konuşuldu… Çoğu, ‘özel’ konulardı ve bunları ‘kamuoyunun bilmesi’ gerekmiyordu. Ne var ki o toplantıda bulunup da ‘aile içi sohbeti’ duyan bir veya birkaç AK Parti milletvekili, resmen ve alenen ‘köstebek’ gibi hareket etti ve toplantıda konuşulan ‘kızlı-erkekli öğrenci evleri’ meselesini Zaman’a ve ‘onlara yakın’ gazetecilere ‘sızdırdı’…”
 
  Yazıdaki komedi unsurunu bir kenara bırakalım. Olayla hiçbir ilgisi olmayan bir milletvekilinin ‘köstebeğim’ olmakla suçlandığı bir kertede, açıklama yapmak artık benim için vicdani bir sorumluluk. Allah şahit ki kaynağım İdris Bal değildir. Böyle bir açıklama yapmak zorunda kalmamın utancı da bana değil, Türkiye’deki gazetecilik mesleğini bu seviyelere düşürenlere aittir."
 
Zaman muhabirinin bu açıklaması İdris Bal'ın köstebek olmadığını ortaya koyarken, akıllara "Köstebek İdris Bal değilse kim?" sorusunu getirdi. Şimdi herkes Erdoğan'a yakın bu köstebeği merak ediyor.

rotahaber
 

Bu haber toplam 1462 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri