Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bahçeli de ayran tartışmasına katıldı

29.04.2013 18:48
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın söylediği "Ayran milli içkimizdir" açıklamasına bir tepki de MHP Lideri Bahçeli'den geldi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara Gölbaşı'nda bir alışveriş merkezinin açılışında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

"AYRAN İÇKİ DEĞİL, İÇECEK"

Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "milli içkimiz ayrandır" sözlerinin sorulması üzerine kendi üslubuyla ayranın tarifini yaptı ve "Ayran Anadolu'da halkımızın katık diye nitelendirdiği, ekmeğinin yanında boğazını yumuşattığı bir tabii içecektir. Bunu içki kavramı ile izah etmesi bir başka yanlışlıktır" dedi.

"AĞZINDAN ÇIKANI KULAĞI DUYMUYOR"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "MHP'nin İşçi Partisi'nin yedeği haline geldiği" açıklamasıyla ilgili değerlendirmesinin sorulması üzerine Bahçeli, şöyle konuştu:
"Sayın Başbakanımız, son aylarda özellikle de bu çözüm sürecine girildiği günden itibaren dengesini kaybetmiş, ağzından çıkanı kulağı duymaz hale gelmiştir. Şimdi Abdullah Öcalan'ı siyaseten öne çıkartmıştır. Silivri'de tutuklu bulunan bir başka siyasi parti genel başkanının tutukluluğunu ortadan kaldıracağı yerde, onun etrafında muhalefeti toplamanın da mantıki hiçbir izahı yoktur. Bu İşçi Partisi hayranlığı nereden başladı? Öcalan'dan sonra Perinçek hayranlığına mı düştü, onu bilemiyoruz tabii."

Bahçeli, Erdoğan'ın "Akil adamlara karşı yapılan saldırıların sorumlusunun bir avuç MHP'li olduğuna" ilişkin açıklaması hatırlatılınca, bunun iyi tetkik edilmesini istedi. Bahçeli, "Devletin tüm imkanları kendisinde. Halkın tepkisini saptırmasın" dedi.

"MHP'NİN KOMİSYONLA İLGİLİ TAVRI ÇOK NET"

TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in çözüm komisyonu ile ilgili yazısının ulaşıp ulaşmadığı sorusunu yanıtlayan Bahçeli, şunları kaydetti: 

"Böyle bir yazı henüz gelmedi. Gelse de nezaketen gönderilmiş bir yazıdır. MHP'nin çözüm komisyonu ile ilgili tavrı çok nettir. İmralı canisinin önermiş olduğu çözüm komisyonu veyahut bir başka adıyla hakikatler komisyonuna MHP'nin katılması, üye vermesi, kabul etmesi mümkün değildir."

Bu haber toplam 2176 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri