Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bahçeli eğitim lobisine çattı

25.08.2013 00:00
Devlet Bahçeli Konya mitinginde anadilde eğitim lobisinden bahsetti.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin 'Milli Değerleri Koru ve Yaşat' temalı açık hava toplantıları kapsamında düzenlenen Konya'daki 'Türkçe Mitingi'ne katıldı.
 
İşte Bahçeli'nin konuşmasından satırbaşları:
 
TÜRKÇE KADERİMİZ, BÖYLE KALACAK
 
Türkçe kaderimizdir, kavlimizdir, böyle kalacaktır, kutsalımızdır. Böyle olmayı sürdürecektir. Türkçe izzeti nefsimizdir. Bilinsin ki ümitlerimizin çeşmesi Türkçe'dir. Gök kubbemizden eksik olmayacak ses de Türkçe'dir. Türkçe susarsa Türklük susacaktır. Türkçe zayıflarsa Türk ve İslam alemi tamiri imkansız ziyanlarla yüz yüze kalacaktır. Buna da müsaade etmemiz mümkün değildir.
 
ANA DİLDE EĞİTİM LOBİSİNE ENGEL OLMAYA İNANÇLI MISINIZ?
 
Soruyorum şimdi size, Türkçenin dokunulmazlığını ve tarihi haklarını savunmaya var mısınız? Türkçe ile insanlara yön vermeye kararlı mısınız? Ana dilde eğitim lobisine engel olmaya inançlı mısınız? Konya'nın yolu hidayetle kesişmektedir.
Konya Türkçenin yanındadır. Türkçe vatan demektir. Türkçe bayrak demektir
Oğuz Kaan Destanı Türkçenin haysiyetidir. Ergenekon destanı Türkçenin geçit vermez dağlardan kanatlanıp uçmasının delilidir
 
HÜKÜMET ÇILDIRDI
Türk milletinin egemenlik haklarını hazmedemeyenler Türkçe başta olmak üzere milli ve manevi değerlerimize saldırıyor. Kavga çıkarmak için fırsat kollayanlar faal haldedir. Milliyetçiliğe hakaret popülerdir. Ne kadar köksüz varsa bir aradadır. Türkiye'miz vahim bir halde iç yaralayıcı bir durumdadır. AKP hükümeti Türkiye'yi mahvetmiştir. Başbakan Erdoğan Türk milletini 36 parçaya ayırmak için çırpınmaktadır. AKP, PKK ile işbirliği halindedir. AKP düşman ile aynı pisliğe girmiş, aynı çamura bulanmıştır. Hükümet çıldırmış, aklını oynatmıştır. İmralı canisi stratejik ortak mertebesine çıkarılmıştır. Bir dediği iki edilmeyen azılı bir terörist karşımızdadır. Bu durum AKP için yüz karasıdır, asla peşini bırakmayacak günahtır. PKK ile yürütülen pazarlıkları doğru, ahlaki ve insani buluyor musunuz? İmralı canisinin serbest kalmasını, PKK'nın dağdan inip siyasete dahil olmasını Allah için söyleyin meşru ve makul görüyor musunuz?
AKP'ye oy veren muhterem kardeşlerim alenileşmiş kepazeliklere nasıl reva göstereceklerdir
 
VATAN ELDEN GİDİYOR, FARKINDA MISIN?
AKP'ye bir nedenden destek vermiş kardeşlerim, sizleri anlıyorum. Ancak vatan elden gidiyor. Farkında mısın? PKK doymak bilmeyen iştahıyla Türkiye'yi istiyor. Fark ediyor musunuz?
 
AKP TENCERE TAVA HAVASINA DALDI
PKK tehdit ediyor, hakaretleri sıralıyor. AKP'nin felç halini, tencere tava havasına dalmasını olağan karşılıyor musunuz?
 ROTAHABER

Bu haber toplam 1700 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri