Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bahçeli'den Erdoğan'a dizi tavsiyesi

22.04.2013 13:42
Devlet Bahçeli, MHP'nin açık hava toplantılarını "sokağa inme" olarak nitelendiren Başbakan'a yanıt verdi.

Son dönemlerde yaptığı sert açıklamalar ile siyaset arenasını kızıştıran MHP lideri Devlet Bahçeli, kalabalık İzmir mitingi sonrası çarpıcı açıklamalarda bulundu. Başbakan Erdoğan'ın eleştirilerine yanıt veren Bahçeli; "Sokak başka şey, meydan başka şey. Sokaklar çok karanlıktır, tehlikelidir. Başbakan, eğer sokağın ne olduğunu anlamak istiyorsa Arka Sokaklar dizisini seyretsin" dedi.

İşte MHP liderinin İzmir mitingi sonrası açıklamaları;

''PKK-AKP İŞBİRLİĞİ DEVAM EDİYOR''

Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nda MHP'li arkadaşlarımız üzerlerine düşeni hakkaniyetiyle, samimiyetle yapıyor. Ancak sözde çözüm ve barış sürecini dikkate aldığımızda, AKP ile BDP arasında genel ifadeyle PKK arasında çözüm süreci içeriğine bağlı kalarak anlaşmaya doğru varıldığı görülüyor. Sayın Başbakan AKP-BDP işbirliğiyle bir anayasa değişikliğini referandum yoluyla gerçekleştirmeyi düşünüyor. Demek ki komisyon öncesinde de Sayın Başbakan'ın böyle bir PKK-AKP kulisi olarak Oslo görüşme süreciyle başlayan bir işbirliğinin devam ettiği kanaatindeyim.

 

''BAŞBAKAN'IN TATİLE İHTİYACI VAR''

'Çapulcu' ifadesi Başbakan'a yakışır bir üslup. Bir taraftan milliyetçilik oynayacak, bir taraftan çapulculardan arzuladıklarını milletvekili yapacak. Dışında kalanları da suçlamak için itibarsızlaştırmak için de çapulcular ifadesini kullanacak. Başbakan'ın biraz uzun süreli tatile ihtiyacı var.

''TERÖR BİTERSE MHP İKTİDAR OLUR''

(Başbakan'ın 'Terörü çıkarırsanız MHP'den geriye ne kalır' sözleri) MHP çok daha güçlü bir şekilde kalır ve iktidar olur. Başbakan'dan ne kalır onu bilemiyorum. Yavru muhalefet her geçen gün hızla büyüyor, tedirginliği, rahatsızlığı bundan. MHP'nin milletle buluşma süreciyle başlattığı açık hava toplantılarını 'sokağa inme' diye niteliyor. Bu tahriktir, provokasyondur. Ülkücü ve milliyetçi gençliğin sokağa dökülmesi için bir hazırlığı olduğunun işaretidir. Çok dikkat etmesi lazım. Böyle bir hataya düşerse Başbakan bunun altından kalkamaz. Onun için konuşmasını bilecek.

''ARKA SOKAKLAR DİZİSİNİ İZLESİN''

Sokak başka şey, meydan başka şey. Sokaklar karanlıktır, 24 saat açıktır. Meydanlar ise toplu gösteri yasasına göre belli saatlerde halkla buluşulan alanlardır. O bakımdan düşüncelerini meydanda halka anlatmaya çalışan bir faaliyeti sokak olarak algılaması gerçek niyetinin sokağa dökmek olduğunu gösteriyor. Bunun Ortadoğu'da kötü örnekleri var. Yani BOP'un Ortadoğu'daki Fas, Mısır, Libya, Yemen gibi benzer ülkelerde kurulan bir tezgahı aklınca MHP üzerinde kurmaya çalışıyorsa bu çok büyük bir gaflettir. İhanetin ikinci yüzüdür. Başbakan'ın sağlıklı düşünmesini ve kendisini yanlış yönlendirenlere karşı dikkatli olmasını tavsiye ediyorum. Kendisini yanlış yönlendirenlere karşı dikkatli olmasını tavsiye ediyorum. Sokaklar çok karanlıktır, tehlikelidir. Eğer sokağın ne olduğunu anlamak istiyorsa Arka Sokaklar dizisini seyretsin.

''MEDYA AKLINI BAŞINA ALSIN''

İçişleri Bakanı üniversitelerde 156 olay olduğunu ifade etti. Zaten PKK ve daha değişik unsurlar Türkiye'deki kaos ve kargaşayla veya çözüm ve barış sürecine tüm milletini mahkum etmek için üniversitelerde olay çıkartmaya çalışıyorlar. Ama bazı medya hâlâ karşıt görüşler olarak bahsediyor. Bu da medyanın çok büyük tuzağıdır. Medyanın da aklını başına alması lazım.

''KILIÇDAROĞLU'NUN DESTEĞİ İNSANCIL''

MHP liderinin diğer sorulara kısa yanıtları da şöyle: (Kılıçdaroğlu'nun fezleke konusundaki desteği): Çok demokratik ve insancıl bulduğumu ifade etmek isterim.

FAZIL SAY'A VERİLEN CEZA

(Fazıl Say'a verilen ceza): Onu takip etmedim. Bir grup toplantısında Ömer Hayyam'dan bir dize de biz okumuştuk. Bir ceza da oradan gelmesin.

''SANATÇILARIN YANINDAYIM''

(Emek Sineması'nın yıkılması): Akil adamlar kapsamına girmen sanatçıların yanındayım.

''MİLLİYETÇİLER YANINDA''

(Fenerbahçe'nin Avrupa sınavı) İsterse Hakkari spor olsun Türkiye'yi temsil eden takım olarak milliyetçilerin hep yanında olması lazım. (Akşam)

Bu haber toplam 4720 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri