Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bahçeli: Gezi'nin arkasında PKK var

07.06.2013 12:44
Eylemlere katılan MHP'lileri partiden istifaya çağıran Bahçeli, dikkat çekici bir iddiada bulundu.

Türkiye 'nin birçok ilinde görülen Gezi Parkı olaylarında MHP 'nin yer almayacağının altını bir kez daha çizen Devlet Bahçeli PKK'nın İmralı talepleri ile Gezi eylemlerinin arkasındaki isimlerin örtüştüğü uyarısında bulundu. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin Merkez Yönetim Kurulu ve İl Başkanları Toplantısı'nda yaptığı konuşmada Gezi Parkı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

OLAYLARIN ARKASINDA PKK VAR

Devlet Bahçeli Gezi Parkı olaylarında masum halkın taleplerinin olduğunu vurguladı ancak olayların arkasında PKK'nın olduğunu ifade etti. Hükümetin yürüttüğü çözüm sürecini eleştiren Devlet Bahçeli “Sözde çözüm sürecinde PKK’nın, İmralı’nın talebi olarak ortaya çıkan 5 konferansı düzenleyenlerle Gezi Parkı eyleminin arkasındaki isimler örtüşüyor. Orada PKK intifadasının hazırlık çalışması yapılıyor” ifadelerini kullandı.

TEŞKİLATI UYARDI

Akşam'ın haberine göre göre, Devlet Bahçeli, PKK ile hiçbir şart altında bir araya gelmelerinin mümkün olmayacağının altını çizerek, “Bu protestolarda tepki gösteren sanatçılar, sözde çözüm sürecinde niye seslerini çıkartmadılar” ifadelerini kullandı. MHP ’nin Milli Değerleri Koru ve Yaşat mitingleriyle milletin, hükümetin baskıcı politikalarına karşı durmayı öğrendiğini kaydeden Devlet Bahçeli, “Ancak biz bunu meydanlarda, demokratik hakkımızı kullanarak yaptık” dedi. Devlet Bahçeli, teşkilatına sosyal medya uyarısı da yaptı: Mesaj atarken, parti sorumluluğunu ihmal etmeyin.

 

KARARIMIZA UYMAYANIN YANIMIZDA YERİ YOK

Devlet Bahçeli Salı günü düzenlenen MHP Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada da MHP 'nin eylemlerin içinde asla olamayacağını belirterek “Milliyetçi Hareket’in hiçbir mensubu olayların içinde yer almayacaktır. Hiçbir mensubumuz tartışma, keşmekeş ve anlaşmazlıkların görüş açısında bulunmayacaktır. Bunun aksine hareket eden kim olursa olsun aramızda ve yanımızda bulunamayacaktır” uyarısında bulunmuştu. 

Bu haber toplam 2656 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri